Arsuz’un Haklı Talebi: Hastane

Arsuz’un Haklı Talebi: Hastane

Kara, müjdeli haberin Arsuz’a da verilmesini istedi.

İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, Arsuz ilçesine bir devlet hastanesinin yapılmasının önemine değindi, bu konu da müjdeli haberin verilmesini istedi.
Kara, şunlara değindi:
“Ülke ekonomisine tarım, balıkçılık, turizm meyve-sebzecilik faaliyetleri ile önemli oranda katkı koymakta olan Arsuz, Hatay’ımızın yüzölçümü bakımından 4.büyük ilçesidir. Dünyanın en eski kiliselerinden biri kabul edilen Maryo Hanna Kilisesi ve Hacıahmetli Köyü yakınlarında, Meryem Ana’nın Havuzu, kültür ve tarihi mirasımızın önemli parçalarından biridir. 2018 yılı verileri ile 90.456 olan Arsuz ilçemizin nüfusu, yaz aylarında, günü birlik ziyaretçiler ve turistler ile 250.000’i geçmektedir.
Tüm bu güzelliklere rağmen, sağlık altyapısı bakımından sadece toplum sağlığı merkezi ve acil sağlık hizmetleri istasyonları ile hizmet veren Arsuz’da, son yıllarda ve günlerde yaşanan elim kazalardan dolayı artık devlet hastanesinin yapılmasının önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ayrıca
Arsuz -Samandağ Yolu’nun faaliyete girmesinden sonra yaşanacak trafik yoğunluğu da dikkatlerimiz-den kaçmamalı, bundan sonra yaşanması muhtemel kazalar ve can kaybı bir çok ailenin canını yakacak ve büyük acılara sebep olacaktır.
Bu bakımdan, Arsuz’a bir devlet hastanesinin ivedilikle yapılması, merkezi idare ve yerel yöneticilerin birlikte irade koymaları ve çabalarıyla mümkün olabilecektir.
Bugüne kadar yapılan çalışmaların sonuca ulaşmasını ve müjdeli haberin Arsuz halkına verileceğine inancımı belirterek, Arsuz halkının bu haklı talebinin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi hepimizin en büyük temennisi olduğunu ifade etmek isterim.” -Mehmet ÖZGÜN-