Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ASD’den Ödüllü “Şiir ve
Kompozisyon Yarışması

Dr. Adnan Ezelsoy “İnsan

Dr. Adnan Ezelsoy “İnsan Yaşadığı Yere Benzer” Temalı

Antakya Sanat Derneği (ASD) öncülüğünde, Defne Belediyesi, Hatay Tabip Odası ve Doğu Akdeniz Hastanesi’nin desteğiyle, ilimizde, dil ve edebiyat alanında katılımcıların kendilerini ifade etmelerine olanak sağlamak ve yeni yeteneklerin keşfedilmesi amacıyla, “İnsan Yaşadığı Yere Benzer” temalı bir şiir ve kompozisyon yarışması düzenleneceği duyuruldu.

Antakya Sanat Derneği adına Başkan Edip Yeşil imzasıyla, etkinlik amaçları ve düzenlemesiyle ilgili şu bilgi verildi:

“Bu yarışma, ülke olarak kenetlenmeye ve yardımlaşmaya ihtiyaç duyduğumuz pandemi günlerinde büyük özveri göstererek, salgında yaşamını yitiren sağlık çalışanlarına bir vefa borcu olarak, kaybettiğimiz, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Adnan Ezelsoy adına düzenlenmektedir.

Yarışmanın amacı, Hatay’da yaşayan, özellikle lise hayatını sürdüren gençlerin dil, edebiyat ve kültürümüze ait değerlerimizle ilgili bilincini geliştirmek, yazdıkları eserleriyle kendilerini ifade etmelerine katkıda bulunmaktır.

‘İnsan Yaşadığı Yere Benzer’ konulu yarışmaya katılacak olanların, Hatay’ın sosyo-kültürel zenginliğini, kültür ve tabiat varlıklarını, insan hazinesini, Hatay ile ilgili duygu ve düşüncelerini serbestçe ifade ettiği şiir ve kompozisyonlarıyla katılmaları gerekmektedir.

Ödüllü yarışmaya, yaş sınırı olmaksızın, Hatay’da yaşayan herkes başvurabilir. Jüri üyeliğini; Faris Kuseyri, Nisa Leyla, Selamet Bağcı, Tunay Devrim ve Yaser Bereketoğlu’nun yaptığı, katılım şartları şartnamede belirtilmiş olan ödüllü yarışmaya tüm edebiyatseverleri, gencinden yaşlısına Hatay’da yaşayan herkesi bekliyoruz. Son katılma tarihi 16 Mayıs 2022, sonuç açıklanma tarihi ise 13 Haziran 2022’dir. Yarışmaya katılacak olanlara şimdiden başarılar diliyoruz.”

Düzenleme Kurulu’nda; Edip Yeşil, Tunay Devrim, Utkun Büyükaşık yer alırken, ödüller de şöyle duyuruldu:

Şiir Kategorisi

Birincilik Ödülü: 2.000 ₺

İkincilik Ödülü: 1.500 ₺

Kompozisyon Kategorisi

Birincilik Ödülü: 2.000 ₺

İkincilik Ödülü: 1.500 ₺

-Haber/Mutlu Yanık-