Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Asi Nehri’nin değişmeyen…

Çöpleri, Birikenleri! Kimi, köprü

Çöpleri, Birikenleri!

Kimi, köprü ayaklarında, akıntıyla gelenlerin küçük tepecikler halinde yükselttiği çöpler, kimi de nehrin kent merkezinden geçtiği yerlerde, duvar kenarında biriken ve atılanlarla kalabalıklaşanlar.

Sivrisinekleri, nehrin yan duvarlarında birden ortaya çıkan, ardından gözden kaybolan fareleri, hiç değişmeyen çöpleri ve duvarlarında birikenleri ile Asi Nehri, her sene ki görüntüsünden çok farklı değil, bu sene de! Etrafında hayata geçirilen peyzajı ile kent insanının hayatına yeniden katılan nehrin temizliğine ve bakımına işaret eden vatandaşların talepleri ise çok yönlü…
J.Ö. >> Her defasında o köprülerden geçerken, gözüm takılıyor, o güzelim aydınlatma lambalarına. Ardından köprünün paslı, boyasız hali ile ne kadar tezat bir durum, diye düşünüyorum. Bir şeyleri hep eksik yapışımızdaki nedeni de sorguluyorum ama… Bulamıyorum!
G.M. >> Çöplerimiz, gökten yağmıyor. Bir şeyler yiyenden, içenden geriye kalanlar, hepsi! Bu hali yaratanlar ise bizleriz. Gurur duyun kendinizle. Bu şehre gelenlerin aklında yer edinirken, ‘ne kadar da pis bir şehirmiş’ diye kalıyoruz, bunu da unutmayın!
Y.B. >> Köprü ayaklarında bu çöplerin birikmesine izin verme nedenlerini sormak isterdim. Onları orada görmekten ben rahatsız olurken, bu şehrin temizliğinden sorumlu olanlar, nasıl oluyor da rahatsız olmuyorlar? Tamer Yazar