Aşıda randevuya sadakat neden yok?

Aşıda randevuya sadakat neden yok?

Hatay’da aşılamada % 81,3’e ulaşıldı

Sağlık Bakanlığı, ilimiz Hatay genelinde 18 yaş ve üzeri nüfusta koronavirüse karşı aşılamada % 81,3’lük orana ulaşıldığını duyurdu. Gelişme, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü internet sayfasında da günlük olarak yayınlanıyor. Öte yandan, Sağlık Bakanlığı ve Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüsle mücadelede aşılama için randevu alanların randevularına, sadakat göstermeyerek gitmemeleri uygulamasının neredeyse alışkanlık haline geldiğini, bunun doğru bir şey olmadığını duyurdu.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nün, sosyal medya hesabındaki konuyla ilgili bilgi ve uyarı mesajı şöyle:

Birçok kişi, randevu aldığı halde aşısını yaptırmaya gelmiyor. Aşılarını olanların, hastalığı genellikle çok kolay atlattıklarını bildikleri halde! Aşı için ayrılacak zaman, işinizi aksatmaz! Ama hastalığa aşısız yakalanırsanız, bütün düzeniniz aksayabilir. Randevunuza sadık olun!

Salgının her döneminde olumsuz propagandalar yapıldı. Aslında bir ‘salgın’ olmadığı veya durumun kat kat fazla kısıtlama gerektirdiği iddia edildi. Süreci makul şekilde yönetme çabası ise bizi bugün, normale yaklaştırdı. Ne endişe, ne gevşeme! Tedbirle, aşıyla bugünü de aşacağız.”

Haber/ Duygu Ertaş