Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aşılamadaki tasnife bir tepki de

Eski Baro Başkanı Dönmez’den

Eski Baro Başkanı Dönmez’den

Sarı Basın Kartı olan Gazetecileri ‘erken aşılama’ sürecine dahil eden, Kart’ı olmayanları ise liste dışı bırakan Ankara’ya benzer bir tepki, yargı mensupları noktasında Hatay Barosu eski Başkanı Av. Ekrem Dönmez’den geldi.

Geçtiğimiz günlerde, Sarı Basın Kartı olan Gazetecileri ‘erken aşılama’ sürecine dahil eden Ankara noktasında başlayan tartışmanın bir benzeri, yargı mensupları için de yaşanıyor.
Bilindiği gibi son uygulama kapsamında, Sarı Basın Kartı olan Gazeteciler ‘erken aşılama’ sürecine dahil edilirken, Sarı Basın Kart’ı olmayanlar ise liste dışı bırakılmıştı. Bu konudaki tepkilere Antakya Basını da katılmış, Cemiyet Yöneticileri ve Gazeteciler, yaşadıkları tasnife tepki göstererek ‘adalet’ ve ‘eşitlik’ vurgusu yapmışlardı.
Bu konudaki tartışmanın yargı ayağındaki durumunu ise Hatay Barosu eski Başkanı Av. Ekrem Dönmez paylaştı. Aşılama sürecine eklenmesi gereken tüm yargı mensupları yerine, belli görevdekilerin sürece dahil edilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade eden Dönmez, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü de etiketlediği sosyal medya hesabı üzerinden şu mesajı paylaştı:
“Ben de soruyorum… Eğer Hakimler/Savcılar/Adliye Personeli aşı olmadıysa, Avukatlar da olmasın! Ancak bunlar aşı olurken, Avukatlar neden olamıyor? Bunlar yargı bütünü içindeyse, Avukatlar bu bütünün neresinde? Avukatların aşı olmamasının mantığı nedir, Sayın Abdulhamit Gül?”  Tamer Yazar