Aşırı uçlardan bu ülkeye fayda gelmiyor

Aşırı uçlardan bu ülkeye fayda gelmiyor

SP Genel Başkanı Yılmaz Bayat, Partisinin Hatay İl Divan Toplantısına katıldı

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, Partisinin Hatay İl Divan Toplantısına katıldı. Antakya’da, Selim Demirli Konferans Salonu’nda yoğun bir katılımla düzenlenen programa; Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Ege, İlçe Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
SP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, toplantıdaki konuşmasında, hem dünya olarak hem de İslam alemi olarak sıkıntılı bir sürecin içerisinde olduğumuzu dile getirerek, “Bulunduğumuz coğrafya, dünyanın en problemli coğrafyası. Bu topraklarda güçlü olmamız lazım. Bunun için bir ve beraber olmamız lazım. Bizi birbirimize düşürmek istiyorlar. Bunun önünde durmamız gerekiyor. İnsanları kutuplaştırmamak lazım. Ülkeyi işgal ettikleri zaman, ‘sağcı mısın, solcu musun’ diye bakmazlar. Bunun için güçlü olmanın birinci şartı, halkın bir ve beraber olmasıdır. Aşırı uçlardan bu ülkeye fayda gelmiyor. Biz de Saadet Partisi olarak, aşırılıktan uzak duran bir partiyiz. Bizler, üzerimize düşen görevi yerine getirirsek, Türkiye’nin problemleri de Dünya’nın problemleri de çözülür. Dünya’nın problemini çözecek düşünceye, fikre, ideale sahip Dünya’da yegane parti var, o da Saadet Partisi” dedi.
-Yaşananlar tesadüf değil-
Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe’nin konuşmasının ardından söz alan Saadet Partisi GİK üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, ülkemizin çok hassas bir süreçten geçtiğini söyledi ve “Pandemi bitti bitecek derken, ülkemiz, bir yandan sel felaketi içerisinde, bir yandan da orman yangınları ile karşı karşıya kaldı. Bunun yanında, Amerika’nın çekilmesiyle beraber, sınır kapılarımızın adeta açılarak, günlerce, binlerce Afganlarının ülkemize girişleri var. Bunlar devam ederken, 10 yıldan bu yana ülkemizde bulunan Suriyelilere karşı ciddi bir tahrik operasyonu ve Suriyelilere karşı bir savaş başlatıldı. Bu kışkırtmanın, bu halkı birbirine düşürmenin, ülkede yeni bir huzursuzluk planları yapanların yeni bir tezgâhı. Umuyoruz ki, halkımız buna düşmeyecektir. İnsanlar, bu oyuna gelmeyeceklerdir. Tüm bunların peş peşe yaşanması asla tesadüf değildir” dedi.
-Mehmet ÖZGÜN –