Askeri TIR, Fabrika duvarına çarptı!

Askeri TIR, Fabrika duvarına çarptı!

2 Mehmetçik Şehit Oldu

Şehit Cenazeleri, dün Hatay’dan Afyon ve Mardin’e gönderilerek toprağa verildi.

Perşembe günü akşam saatlerinde Kırıkhan ilçesinde yaşanan kazada askeri bir TIR’ın lastiğinin patlaması sonucu, araç, yol kenarındaki çırçır fabrikası duvarına çarptı. Kaza nedeniyle büyük bir yangın çıkarken, olayda 2 Mehmetçiğimiz Şehit oldu.
Kaza, Perşembe günü akşam saatlerinde, Kırıkhan ilçe çıkışı, Kırıkhan-Reyhanlı yolunda meydana geldi. Kontrolden çıkan askeri araç, çırçır fabrikasının duvarına çarptı. Çarpmanın etkisiyle, askeri araç bir anda alev aldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan askeri aracı söndürse de, içindeki 2 Uzman Çavuş, itfaiye ekiplerince ölü olarak araçtan çıkarıldı. Milli Savunma Bakanlığı, ilimizde yaşanan kaza ile ilgili şu bilgiyi paylaştı:
“Hatay Kırıkhan’da, 3 Haziran 2021 tarihinde, boş olarak intikal eden tank taşıyıcı aracımız, ön tekerinin patlaması sonucu yoldan çıkarak kaza yapmış ve araçta yangın çıkmıştır. Kazada, iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil Milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”
Kazada; Afyon Karahisarlı Ulaştırma Uzman Çavuş Necati Yatkak ile İstanbul 1. Ulaştırma Tabur Komutanlığı’nda görevli Mardinli Uzm. Çvş. Halil Altun ile Suriye’de şehit düşen Uzm. Çvş. Şahin Sarılmaz olmak üzere üç Şehidimizin cenazeleri, dün sabah törenle memleketlerine gönderildi.
Hatay Havalimanı’ndaki devlet törenine; Vali Rahmi Doğan, Milletvekili Serkan Topal, BŞB Başkan Vekili Adnan Özkaya, Başsavcı Ahmet Ataman, rütbeli Subaylar, Polis Müdür-Amirleri, Askeri erkan ve diğer ilgililer katıldı.
Şehit Uzm. Çvş. Necati Yatkak’ın cenazesi memleketi Afyonkarahisar’a, Şehit Uzm. Çvş. Halil Altun’un cenazesi memleketi Mardin’e, Zeytindalı operasyonunda şehit olan Uzm. Çvş. Şahin Sarılmaz’ın cenazesi ise Aksaray’a gönderildi.
ANTAKYA, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Ailelerine ve Türk Milletine başsağlığı diler. -Cemil Yıldız-