Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Asm Hekimleri Eylemi 2.günde

ASM’lerde bugün de muayene

ASM’lerde bugün de muayene yok

Aile Sağlığı Merkezi hekimleri, özlük ve sosyal hakları için dün başlattıkları eylemi bugün de devam ettiriyor. Aile hekimlerinin, hakları için iş bıraktığı belirtilerek, alınamayan hakların, aile hekimliği uygulamasını çıkmaza soktuğu ifade edildi. Aile Sağlık Merkezlerinde görevli aile hekimlerinin, talepler karşılanmazsa, Mart ayında 3 gün iş bırakma eyleminde bulunacakları açıklandı.
ASM hekimlerinin eylem gerekçesi şöyle aktarıldı:
“Aile hekimliği sistemi, mevcut koşullarda çökme noktasına geldi. Öncelikle, çalışan memnuniyeti ve can güvenliğimizin sağlanması gerekir. Haklarımızın, geriye değil, ileriye götürülmesi gerekir. Ceza Yönetmeliği’nin acilen geri çekilmesinin elzemliğini, gelir adaletsizliğinin sona erdirilmesi için düzenlemeler yapılmasının önemini, gelirlerimizin alım gücü karşısında eriyip gitmesine engel olacak artışların yapılması gerektiğini hep söyledik, yine söylüyoruz.”
ASM Hekimleri, isteklerini de şöyle sıraladı:
“Etkin bir Sağlıkta Şiddet Yasası istiyoruz. 30 Haziran 2021 tarihli Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’nin geri çekilmesini ya da revize edilmesini istiyoruz. Çalışan tüm meslektaşlarımız için makul bir ödeme, rahat bir emeklilik istiyoruz. Aile Sağlığı Merkezi gider ödemelerinin yeniden değerlendirilerek, artırılmasını istiyoruz. Bu haklı taleplerimiz yerine gelmediği sürece, eylemlerimizin artarak devam edeceğini de her platformda defalarca dile getirdik.
Dediğimizi yapmaya ve hakkımız olanı almaya kararlıyız. Bu kararlılıkla, birçok eylemsel karar aldık ve sonuç elde edeceğine inandığımız tüm eylemselliklere de katılmaktan geri durmadık. Bu kapsamda, dün ve 18 Şubat (bugün) olmak üzere, iki gün eylemdeyiz, geri adım atılmadığı taktirde de 14-15-16 Mart 2022’de 3 gün iş bırakacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”