Ata Koleji Konseri Ayakta alkışlandı

Ata Koleji Konseri Ayakta alkışlandı

2008’de kurulan Ata Koleji Türk Müziği Topluluğu, Antakya Ata Koleji Vakfı Okulları Yönetim Kurulu 2. Başkanı Şef Doktor Cem Tosyalı yönetiminde, Antakya Kültür Merkezi’nde geleneksel konserlerinden birini daha başarıyla gerçekleştirdi.
Yılda iki konser hazırlayan Ata Koleji Türk Müziği Topluluğu, her konserinde farklı bir temayla izleyicileriyle buluşuyor. Son konserinde “Ayrılık” temasını işleyen Topluluk, konserine, “Bir Ayrılık Şarkısı Çal Benim İçin” adını verdi.
Coşkuyla izlenen konsere, Ata Koleji Görsel Sanatlar Öğretmeni Kudret Öğün teknik destek verirken, drama gösterileriyle de; Ata Koleji Tiyatro Kulübü üyelerinden 10/A sınıfı öğrencileri İdil Tütüncüoğlu, Yusuf Kamil Yolcu ile 11/B sınıfı öğrencisi Serhat Savaş geceye ve etkinliğe renk kattı.
Repertuarıyla gönülleri fetheden konserde, izleyiciler de birçok şarkıya eşlik etti. Koronun sıra dışı çizgisi, konserdeki özen ve şarkıların söylenişindeki başarı dikkat çekti. Özellikle, düzenlemeleri Şef Doktor Cem Tosyalı’ya ait olan şarkıların alışılmamış seslendirilme şekilleri büyük beğeni kazandı.
İzleyiciler tarafından büyük ilgiyle dinlenilen konser ayakta alkışlandı. Konserin sonunda Antakya Ata Koleji Vakfı Başkanı Avukat Rana Salih, Şef Cem Tosyalı’nın disiplinine ve çalışma azmine çok güvendiklerini vurguladı, geceye emek veren herkese teşekkür etti.-Yusuf Cemil Karaçay-