Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ata’ya minnet duygularımızı ifade edeceğiz!

CHP38. Kurultay Divan Başkanı

CHP38. Kurultay Divan Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP’deki Genel Başkan değişiminin demokrasi ve Türkiye için çok iyi olduğunu söyledi.

Kurultay Başkanlığının yanısıra 45. İstanbul maratonunun açılışına katılan ve 100 göğüs numarasıyla yürüyüşü başlatan İmamoğlu gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde, yürüyüş yaptığı esnada yanıtladı.

Gerçekgündem’de yer alan habere göre İmamoğlu, “Bugün nasıl bir gün” sorusuna, “Güzel bir gün. Tabii Ankara’da siyasi bir sorumluluk üstlendim. Partimin 100’ncü yılında, Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında, 38. Kurultay’ında Divan Başkanlığı yaptım. Benim için büyük bir onur. Divan Başkanlığını yaptığımız bu kurultayda, Sayın Özgür Özel Genel Başkanımız olarak seçildi. Başarılar diliyorum” dedi.

Özgür Özel’in CHP Genel Başkanlığına seçilmesinin  çok önemli olduğunu anlatan İmamoğlu  şunları söyledi:

Hep birlikte hem partimizin hem ülke demokrasimizin kazanması için, büyük bir mücadele vereceğiz. Bir yandan yerel yönetime dönük seçime hazırlanacağız. Tabii 13 yılı aşkın süredir partimizde hizmet eden, değerli Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da teşekkürlerimizi iletiyoruz. Hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ama tabii bu demokraside var, partilerimizde var. Hiçbirimiz koltuklarımızın sahibi değiliz. Ama bu bir belediye başkanlığı olsun ama bir siyasi partinin liderliği olsun; günü geldiğinde bir seçimle değişebiliyor. Kaldı ki üzüntüyle karşılanacak bir durum değil. Yaptığınız işler, hizmetler çok değerli, onlar kalıyor zaten. Ama bir başkasına devretmek de güzel bir şey zamanı geldiğinde. Bu bağlamda çok kıymetli. Türkiye demokrasisi açısından da kıymetli. Çünkü bir kurultayla, bir genel kurulla belki de Türkiye’de ilk defa bir lider değişimi de yaşanıyor. Bu da özel bir durum. Tam da Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan bir durum aslında. Demokrasiyi diri tutar, değişimi tetikler. Çok da saygın bir kurultay geçtiğini düşünüyorum. Ben, kurultayda, kurultay başkanı olduğum için demiyorum bunu ama, çok az belki incitici anlar yaşandı. Onun dışında yine karşılıklı sevgi, saygı çerçevesinde, bir kişi eğer hata yapmışsa da özrünü dileyerek, mesaj dolu bir gündü. Bugün devam ediyor. Ama ben, bu 100’ncü yıldaki maratonu, tabii ki ıskalayamazdım. Bu benim çok özel anlarımdan biri İstanbul’umuz adına. Düğün anı gibi bir şey. 100’ncü yılda, yüzüncü yılın önemli bir anı İstanbul için. Maratonda burada olmak istedim. Sabah erkenden İstanbul’a geldim ve bu anı yaşadım. Şimdi Ankara’ya döneceğim”

 

İmamoğlu, “Genel Başkanla da görüşebildiniz mi? Gecenin sonunda ya da bugün böyle bir görüşme olacak mı” sorusuna da “Ben, kendisini dün akşam da aradım. Sonra yüz yüze sohbetimiz, minik bir değerlendirmemiz de oldu. Bugün de divan görevim bittiğinde, kendisini arayacağım. Helallik isteyeceğiz tabii ki. Sonrasında elbette görüşmelerimiz devam edecek. Partimizin büyüğüdür. Başımızın tacıdır. Muhtemelen her konuda, birçok konuda deneyimlerinden, başta Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel olmak üzere, hepimiz faydalanacağız diğer genel başkanlarımızla, dönem dönem buluşup konuştuğumuz gibi. Kendilerine sağlık diliyorum. Allah, sağlığını versin. Ömrü uzun olsun. İnşallah yine hep birlikte çok güzel anlarda buluşalım” yanıtını verdi.