Atay’dan ‘seçim sonrası’ uyarısı!

Atay’dan ‘seçim sonrası’ uyarısı!

Millet İttifakı iktidarı alırsa…

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı, Hatay Milletvekili Barış Atay, iktidar değişikliği durumunda ilk yapılacak olanın hemen parlamenter sisteme dönüş olmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay Mengüllüoğlu, Bursa İl Örgütü’nün düzenlediği halk ve gençlik buluşmalarının konuğu oldu. TİP’ten konuya ilişkin yapılan açıklamada, “…‘Bir Yol Var’ diyerek, memleketin dört bir yanında yurttaşlarımızla buluşmaya, halkın sorunlarını gündeme taşımaya devam edeceğiz” denildi.

Bursa Akademik Odalar Birliği’nde gerçekleştirilen ‘Halk Buluşması’nda konuşan TİP Hatay Milletvekili Atay, seçim sonrası olası iktidar değişikliği ile ilgili olarak çarpıcı bir tespitte bulundu.

“Türkiye’deki Başkanlık Sistemi’nin ne kadar garabet bir sistem olduğunu hepimiz gördük. Bu kadar yetki, inanılmaz bir şey tabii. Millet İttifakı iktidarı alırsa ve yapacağı ilk iş de parlamenter sisteme geri dönüş olursa, intihar olur. Erdoğan’ın kendine yonttuğu yetkilerle AK Parti’nin 20 yıllık iktidarındaki dejenerasyon düzeltilmek zorunda. Sonra parlamenter sisteme geçilecekse geçilmeli. Millet İttifakı, bu yetkileri kullanmalı. Yoksa düzeltemeyiz!”

-HELALLEŞMEYECEĞİZ!-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ söylemini de değerlendiren Atay, “AK Parti, bize bir hayat borçlu. Biz, hayat mücadelesi veriyoruz. O yüzden, ‘Sen, benim yerime helalleşmeye karar veremezsin’ diyorum. Biz, helalleşmeyeceğiz! Hesaplaşacağız!” dedi.

Tamer Yazar

(Visited 57 times, 1 visits today)