Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATSO Başkan Adayları Antakya Tv’de

Yeni dönem Antakya Ticaret

Yeni dönem Antakya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde aday olan iki iş insanı Hikmet Çinçin ve Ali Kavak, Antakya Gazetesi’nin Youtube kanalı Antakya TV’ye konuk oldu. O’NA 10 SORU programında yöneltilen soruları samimiyetle yanıtlayan ATSO mevcut başkanı Hikmet Çinçin ve iş insanı Ali Kavak, izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Programdan kesitler şu şekilde;

Hikmet Çinçin;

Risk almayı sever misiniz? ATSO başkanlığında ve iş hayatınızda risk alıyor musunuz?

İş hayatında çok risk aldım fakat Türkiye şartları şu anda risk almaya pek müsait değil. Hem dünya, hem Türkiye hem de Hatay ekonomisi istenilen düzeyde değil. ATSO başkanlığında daima üyelerimiz lehine risk aldık ve almaya da devam edeceğiz.

2006’dan bu yana ATSO başkanlık görevini yürütüyorsunuz ve yeni dönem seçimlerinde yeniden adaysınız. Neden ATSO başkanı olmak istiyorsunuz?

Hayatım sivil toplumculukla geçti. Hatayspor başkanlığı, TFF yönetim kurulu üyeliği, Hatay Genç İş adamları Derneği başkanlığı ve kurucu üyeliği, nihayetinde Antakya Ticaret ve Sanayi Odası hayatımda süre aldı. ATSO başkanlığına yeniden adayım. Aday olanlara da olacak olanlara da başarılar diliyorum. Aday olacak olan arkadaşlara da şu tavsiyede bulunmak istiyorum; hiçbir siyasiden icazet alıp aday olmasınlar.

Mevcut Hatayspor yönetimini başarılı buluyor musunuz?

Bu sezon başlangıcı iyi olmadı. Son gelen transferlerle birlikte bu durumun Hatayspor lehine döneceğine inanıyorum. Yönetimin ihmal ettiği şey altyapı ve tesisler. Hatayspor’un büyüklüğüne yakışmayan altyapı ve tesis organizasyonu var. Sayın Lütfü Başkan, Boupendza’nın bonservisinde kazanılacak tutarı Hatayspor’un tesisleşmesinde kullanacağını ifade etmişti. Onu da beklemekteyiz.

Bugüne dek birçok alanda yatırım yaptınız. Hiç, ‘’Keşke şu sektörde de var olsaydım’’ dediğiniz bir alan oldu mu?

Keşke ile hayat geçmez. Hayat ileriye doğru yaşanır. Boş verin keşkeleri.

ATSO seçimlerinde birlik ve beraberliğe dair kaygı duyulduğu düşünülüyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gençler bilmez. Biz 60 kuşağıyız, biz burada Maraş olaylarını yaşadık, 12 Eylül olaylarını yaşadık. Antakya halkı her zaman sağduyulu ve birlik, beraberlikten yanadır. Hiçbir güç bizim birlik ve beraberliğimizi zedeleyemez. Ayırca ATSO seçimlerine bu kadar büyük bir sorumluluk yüklemeyin. Altı üstü Ticaret Odası seçimi… Bunu biraz kendini çok önemseyenler öyle görüyor sanırım. Ben kendimi çok önemsemem.

Ali Kavak;

Risk almayı sever misiniz? İş hayatınızda risk alıyor musunuz?

Risk almadan başarıyı yakalayamazsınız. Körü körüne de risk almamak gerekiyor. Risk alacağınız konuyu ve zamanlamasını iyi belirlemeniz gerekiyor. Gençlerimize de korkmadan ve çekinmeden risk almalarını öneriyorum fakat riski iyi okumak ve günümüz şartlarına iyi uyarmak lazım.

ATSO yeni dönem seçimlerinde yeniden adaysınız. Neden ATSO başkanı olmak istiyorsunuz?

Ben bunu toplumsal bir sorumluluk olarak görüyorum. 36 yıl süren yöneticilik deneyimim ve birikimim var. Bu deneyim ve birikimi kendi memleketimde kendi iş adamlarımızla paylaşmak istiyorum. Onların önünü açacak projeleri hayal ediyorum ve bu projeleri hayata geçirmek istiyorum. Bu benim için son durak. Bu yaşıma kadar kendimi hep sosyal olaylara adadım. Bu son talebim olacak. Mahcup olmayız inşallah, olacağımızı da zannetmiyorum.

Mevcut Hatayspor yönetimini başarılı buluyor musunuz?

Hatayspor’u Süper Lig’e taşımış bir yönetimi siz başarısızlıkla suçlayamazsınız. Bu haksızlık olur. Bu insanlara destek olmamız gerekiyor.

Asla yatırım yapmam dediğiniz bir sektör var mı?

Yatırımcının böyle bir şey söyleme şansı yok. Biz yatırımcılar hangi sektörde faydalı olacaksak hangi sektörde daha fazla para kazanacaksak hemen o sektörlere yöneliriz. Yaptığınız işte ekonomik boyutu kadar sosyal boyutunda da etkin olabiliyorsanız bunun hazzı çok farklı.

ATSO seçimlerinde birlik ve beraberliğe dair kaygı duyulduğu düşünülüyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben buna güler geçerim. Zaten bizim grubumuzun adı da birlik ve beraberlik hareketi. Memleketimizde birlik ve beraberliği bozmaya yönelik bir hareket kimden gelirse gelsin biz onun karşısında dimdik dururuz. Birlik ve beraberliğe daima ihtiyacımız var. Gençlere bırakacağımız en büyük miras bu kentteki birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi ve asla bozulmayacak bir hale dönüştürülmesidir.

Röportajın yer aldığı O’NA 10 SORU programının tamamı Antakya TV Youtube kanalında…

-Ahmet Doruk Alkan-