(ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin

(ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin

Vakıf İşhanı’nın yeşil alan olması için Savaş’a akıl verirken, kendine bakmıyor:

4 katlı bina dikeceğine, park yapsaydın…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş’a Vakıf İşhanı ile ilgili eleştiri adına suçlama da bulunurken, aynı konumda olduğunu unutmuş görünüyor.
ATSO Başkanı Çinçin’in paylaşımı şöyle:
-“FAKİR EDEBİYATI DEĞİL, SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPIN!”-
“Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 bütçesi, 1.162.000.000 TL civarıdır. İlimize kazandırılması elzem olan alan için 30 milyon TL’ye yakın bir rakam gerektiğini ifade ettiniz. Fakir edebiyatı yapmayın! Bu tutar, bütçeye oranla rahatlıkla ödenebilir olmalı. Talebimiz, sosyal belediyeciliktir.
-ÇİNÇİN’İN UNUTTUĞU!-
ATSO Başkanı, Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’a ‘Vakıf’ eleştirisi adı altında suçlamada bulunurken, kendi yaptıklarını ise unutuyor.
Kamuoyu hatırlayacaktır… Hikmet Çinçin, ATSO Başkanı olarak, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden, çevre yolu üzerinde 3000 m2 büyüklükte bir parsel satın aldı ve bu parselde hizmet binası yaptıracağı sözünü verdi. Ancak aradan yıllar geçti! Hikmet Çinçin, 3 dönümlük arsada, kamuoyu önünde verdiği hizmet binası yaptıracağı şeklindeki sözünü unutmuş olacak ki, 3 dönümlük alanı aylardır-yıllardır yerinde bırakırken, köprübaşındaki mevcut yerde 4 katlı binayı dikmeyi tercih etmesi düşündürücü.
Hikmet Çinçin, eğer kent halkına yeşil alan kazandırılmasını istiyorsa, köprübaşında, ‘Ziraat Bankası, Valilik Konağı, Müze’ gibi yapıların önünde, karşısında, mevcut silueti de bozan anlayışın sonucu 5 katlı bina yerine, pekala yeşil alan olarak burayı kente kazandırabilirdi.” -Cemil Yıldız-