Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“ATSO Başkanı Hikmet Çinçin: “Mücbir Sebep Uzatımı Yetmez”

Antakya Ticaret ve Sanayi

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın deprem bölgelerindeki “mucbir sebep” uygulamasının 4 ay daha uzatılmasını olumlu bulduğunu ancak bunun yeterli olmadığını belirtti. Çinçin’e göre, Hatay’a ilçe bazlı teşvik paketleri hazırlanmalı.

Çinçin, sosyal medya paylaşımında 6 Şubat depremi sonrasında 30 Nisan’da sona erecek olan mücbir sebep halinin uzatılacağının kamuoyuyla paylaşıldığını belirtti. Ancak, bu uzatmanın ve teşvik paketlerinin hazırlanmasında bölgesel ihtiyaçların ve yıkımın boyutunun dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Çinçin, sürecin başından beri aynı hususu savunduklarını ve yıkım oranına göre ilçe bazlı teşvik paketi hazırlanması gerektiğini dile getirdi.

Yıkımın olmadığı bölgelerin de teşviklerden faydalandırılmasının haksız rekabet yarattığını ve kaynakların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını engellediğini belirten Çinçin, bu nedenle yıkımın yarattığı tahribata bağlı olarak ilçe ve bölge bazlı teşvik paketleri hazırlanması gerektiğini ifade etti. – Yusuf Cemil Karaçay-