Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’den

“Ateş söndüren” açıklamalar Gazetemizin

“Ateş söndüren” açıklamalar

Gazetemizin 55. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yönetim evimize bir ziyaret gerçekleştiren Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, gündeme dair birçok başlıkta önemli tespitler yaptı.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Gazetemizin 55. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yönetim evimize yaptığı ziyarette, gündemi belirleyecek açıklamalar yaptı. Çinçin, “Biz, bu memleketin çocuklarıyız. Günahımızla, sevabımızla, biz bir aileyiz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik önemlidir. Bu şehir, uzlaşmayı seviyor” dedi.
YEŞİL ALAN İHTİYACI VAR
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, geçtiğimiz günlerde gündem olan “Fuar Alanı”nın satışı ile ilgili olarak, bu satışa karşı çıkmalarının nedenleri noktasında, Antakya’nın yeşil alana ve deprem toplanma alanlarına ihtiyacı olduğunu belirtti. Satışla ilgili olarak da, “Bence, kamuya ait mallar, o kurumun yıllık bütçesinin % 40’ından aşağı bir bedelle satılmamalı” dedi.
PROTOKOLE ULAŞAMIYORUM
Çinçin, Vakıf İşhanı yerinin yeşil alan olması konusunda geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri de “ilginç” olarak değerlendirdi ve “Biz, Hatay Valiliği, Hatay Büyük Şehir Belediyesi, Antakya Belediyesi ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile imzalanan protokole ulaşamıyoruz. Bu protokolde neler var? Tam metin olarak kamuoyuna açıklanmasını istiyoruz. Biz de, yılan hikayesine dönen bu alanın önündeki engelleri öğrenmek istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
BAŞKAN SAVAŞ İYİ BİR HATAYSPOR YARATTI
Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın, Hatayspor konusunda başarılı olduğunu ve iyi bir takım yarattığını belirten Çinçin, sözlerini şöyle noktaladı:
“Hatayspor’da, geçmişten günümüze çok kişinin emeği var. Elbette stadyumda, tribündeki yerimi alacağım. Tribünlerin dolması için eski defterlerin kapanması lazım. Kardeş şehir havasıyla, hepimiz tribünlerde olmalıyız. Ömer Erdoğan ve ekibini çok başarılı buluyorum. İyi bir ‘scout’ ekibi var. Hatayspor, tesisleşmeye bir an önce girmezse, Süper Lig’de başarılı olamaz.”
ATSO Başkanı’nın bir çok konuda verdiği bu önemli mesajlar; iş, siyaset ve spor camiasında bahar rüzgarlarının esmesine katkı sunacak cinsten. -Sinan Seyfittinoğlu-