ATSO heyetinden Beyza Tesislerine ziyaret

ATSO heyetinden Beyza Tesislerine ziyaret

Beyza Piliç, Hatay’ın Gururu…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin ve Yönetim Kurulu üyeleri, Beyza Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Çalışkan’ı Beyza Piliç tesislerinde ziyaret etti.
ATSO heyeti, tesisleri gezerek, aynı zamanda ATSO Meclis Başkanvekili de olan Beyza Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’dan, yeni faaliyete giren üretim tesisleri hakkında bilgi aldı.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, burada yaptığı açıklamada, Beyza Piliç’in Hatay’ın gurur kaynağı olduğunu belirleterek, “Beyza Piliç, disiplinli çalışmaları, kaliteli üretimiyle halkın büyük takdirini topluyor. İhracatta, ülkemizin döviz girdisine katkı sağlıyor. İSO verilerinde, Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında, ilk 300’de olması memnuniyet verici. Aynı zamanda ATSO Meclis Başkanvekilimiz olan Sayın Necmettin Çalışkan’ı takdir ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Tesis yanındaki katı atık depo sahası kaldırılmalı…
Başkan Çinçin, ayrıca bazı sorunlara da değinerek, “Beyza Piliç tesisleri yakınlarında bulunan ve kapasitesini dolduran Hatay Büyükşehir Belediyesine ait katı atık depolaması sahasının buradan taşınmasının zamanı çoktan geldi geçti. Buradan, sadece Beyza Piliç zarar görmüyor. Çevredeki doğal yaşam alanını da tehdit ediyor. Ayrıca çevredeki 7 köyün içme suyu kuyuları tesis içerisinde bulunmaktadır. Kapasitesi dolmuş olan çöp alanı, artık dere yataklarına dökülmeye başlayacak. Bir süre sonra da, daha önce yaşandığı gibi, kuvvetli bir yağmurla Hacı Kürüş deresinden Antakya’yı istila edecektir. Acilen bu konuda tedbir alınması buranın taşınması gerekir” dedi.
ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak da, her türlü üretimin desteklenmesi gerektiğini belirterek, “Alın teri ile çalışan herkesi takdir ediyoruz. Bu açıdan Beyza Piliç’in başarılarını memnuniyetle karşılıyor, daha büyük başarılara imza atmasını temenni ediyoruz” dedi.
Beyza Piliç Yönetim Kurulu Başkanı ve ATSO Meclis Başkanvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da ATSO heyetine teşekkür ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti ve “Başkanımızın özel sektörün sorunlarına el atması memnuiyet vericidir. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyarette, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin’e; Başkan Yardımcıları Aykut Özbuğday ve Av. Serdar Şahutoğlu, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, ATSO Genel Sekreteri Ali Mullaoğlu, Genel Sekreter Yard. Erhan Yağız, Ticaret Odası Başkan Müşaviri Av. Bekir Atahan ve Meslek Komitiler Başkanı Mehmet Gündoğdu eşlik etti. Mehmet ÖZGÜN