Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

ATSO ve ALİKEV’den…

ATSO ve ALİKEV’den…
  • 05.12.2018
  • 1.531 kez okundu

Kanada, Eğitim ve İş

Türkiye-Kanada arasında ticari girişimlerin sayısını ve kalitesini arttırmanın yanı sıra, Kanada’daki Türk toplumunun göçmen kimliğinin değerini yükseltmek amacıyla kurulan ‘World 17’, Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) işbirliğinde “Kanada’da Eğitim ve İş İmkanları” başlığında bir toplantı düzenliyor.

Bir çok farklı alanda uzmanlaşmış isimlerin belirli aralıklarla bir araya geldiği, Fatih Taşçı ve Adam Evren Garipoğlu tarafından kurulan, 2018 yılında marka değeri 5.3 milyon dolara ulaşmış, merkezi Kanada’da bulunan bir yatırım danışmanlığı ve markalaştırma şirketi olan ‘World17’, Kanada’da eğitim ve iş imkanlarını araştıran, merak eden ve bu konuda planlama yapanlar için Antakya’da bir sunum gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) işbirliğinde “Kanada’da Eğitim ve İş İmkanları” başlığında gerçekleşecek olan toplantı, 6 Aralık Perşembe günü saat 16.30’da Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılacak. World17 kurucusu Adam Evren Garipoğlu’nun bir sunum gerçekleştireceği ve katılımcıların merak ettiği soruları cevaplandıracağı etkinliğin büyük ilgi çekmesi bekleniyor.
-WORLD17-
Antakya’da gerçekleşecek sunumda katılımcılarla bir araya gelmesi beklenen World17 Kanada CEO’su Adam Evren Garipoğlu, kendisini anlatırken, “İlk lisansımı İthalat- İhracat alanında, ikincisini Turizm ve Otelcilik alanında, yüksek lisansımı ise Göçmenlik Hukuku üzerine aldım” ifadelerini kullandı ve World17 için de şunları söyledi:
“Uluslararası iş danışmanlığı olarak tanımlayabileceğimiz hizmetlerimizi birkaç başlık altında toplayabiliriz. Homojenik bir yapıya sahip olan kurumumuzun hizmet alanı Kanada, Türkiye, Çin ve Rusya’yı kapsıyor.
Öncelikle yurtdışından Kanada’ya gelmek isteyen şirketlere birleşik bir irtibat ofisi sağlıyoruz. Bu ne demek? Yurtdışına açılmak isteyen şirketler, deneme yanılma dediğimiz standart usullerle çalıştıklarında genellikle bir bilinmeze doğru yelken açarlar. Biz, ‘soft-landing’ dediğimiz sistemle, çalıştığımız şirketlere bir irtibat ofisi kurup; pazarlama araştırmaları, risk ve gelişim analizi, medya-tanıtım ve insan kaynakları gibi ihtiyaçlarını karşılayarak yeni girişimlerinde daha başarılı olmalarına destek oluyoruz. Verdiğimiz bu desteği daha kapsamlı hale getirmek içinse, buradaki çalışanlarımızı, örneğin Türkiye’ye gönderip söz konusu iş hakkında eğitim aldırıyoruz. Böylelikle Kanada pazarına açılmak isteyen kurum buraya geldiğinde ne ile karşılaşacağını çok daha net görebiliyor. İkinci olarak, Kanada’da bayilik açmak isteyen kuruluşlarla buradaki namzetler arasında bir köprü kuruyoruz. Uygun koşulların oluşması durumunda ise World17 olarak biz aday oluyoruz. Üçüncü hizmetimiz, Kanada’da yatırım yapmak isteyen fakat alanını henüz belirlememiş yatırımcılarla bir iş fikri olan ve yatırımcı desteğine ihtiyaç duyan kişiler arasında bağlantı noktası olmak. Dördüncü hizmet alanımız, Kanada’dan Türkiye’ye yatırım yapmak isteyenlere destek olmak.”
-İNGİLİZCE ŞART!-
Daha önceki konuşmalarında ve açıklamalarında, Kanada planları yapanlara oldukça net mesajlar veren Adam Evren Garipoğlu, “Planınız olsun, İngilizceniz yoksa Kanada’da kariyerinizin olması çok zor. Kanada’da okumak size göçmenlik vermez. Bu sebeple Kanada’ya okumaya gidilmeli, kalmaya değil. Ne yazık ki acentelerin amacı sizler değil, paranız olacaktır. Önceden araştırma ve bilgi birikimlerinizle Kanada’da alanınız ile ilgili kısa zamanda ilerleme şansına sahipsiniz” şeklinde konuştu. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ