ATSO’nun yakından izlediği Zeytinpark, cazibe merkezi oluyor…

ATSO’nun yakından izlediği Zeytinpark, cazibe merkezi oluyor…

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak başkanlığındaki Meclis ve Komite üyelerinden oluşan heyetin geçtiğimiz haftaki Antalya Ticaret Borsası ziyaretinde gündeme gelen ‘Zeytinpark’, içeriğiyle de dikkat çekiyor.

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark, doğa sporlarından bisiklete, çadır kampından yogaya çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Antalya Ticaret Borsası’nın Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiraladığı 2 bin 630 dönümlük Zeytintinpark, hatırlanacağı gibi Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) da gündeminde. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Antalya Ticaret Borsası ziyaretinde gündeme gelen ve detayları masaya yatırılan proje noktasında konuşan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Zeytinpark, benim çok merak ettiğim bir proje. Bir benzerini Hatay’da yapabilir miyiz, ona bakacağız. Çevre duyarlılığınız ve çocuklara doğa sevgisini kazandırmanız nedeniyle sizi tebrik ediyorum. Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi hayata geçiriyorsunuz” diye konuşmuş, Antalya Ticaret Borsası ve Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ise alanın kente kazandırılması ile beraber özellikle çocukların doğa ile buluşmasının sağlandığını vurgulamış, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile bu konudaki deneyimlerini memnuniyetle paylaşabileceklerini kaydetmişti.


-NELER VAR?-
Zeytinpark, en başta, kamp yapmak isteyen gruplara ev sahipliği yapması ile dikkat çekiyor. Zira zeytin ağaçları arasında gece yürüyüşü yapıp ateş başında sohbet eden kampçılar, huzur dolu bir gecenin ardından güne nefes çalışması ve yoga ile başlıyor. 1200 yıllık zeytin ağacını ziyaret edip uzun parkur doğa yürüyüşü yapan kampçılar, ulaşımı kolay ve oksijen dolu bir alanda geçirerek unutulmaz bir kamp deneyimi yaşıyor.
-PEDALLAR ZEYTİNPARK’A-
Bisiklet grupları da artık rotasını Zeytinpark’a yöneltiyor. Antalya’nın en büyük bisiklet gruplarından biri olan Antalya Bisiklet Sevenler Grubu, geçtiğimiz günlerde düzenledikleri şehir içi turlarında ilk defa pedallarını Zeytinpark’a da çevirdi. Şehir merkezinden hareket eden 40 bisikletli, yaklaşık bir saat süren bir yolculukla Antalya’nın kalbi Zeytinpark’a ulaştı. Zeytinpark’ta yapılan etkinlikler hakkında bilgi edinip birlikte yeni projeler yapma kararı alan grup, alanda bir süre dinlenip tertemiz havada bol bol oksijen depoladı.
-ANTAKYA’DA OLUR MU?-
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ın, “Zeytinpark, Antalya’nın ortak değeridir. Antalya bu alana sahip çıkmalı” ifadesiyle değer bulan Zeytinpark’ın bir benzeri Antakya’da da hayata geçer mi bilinmez ama, ülkemizde ‘bir şehrin içindeki en büyük’, dünyada ise ‘bir şehrin içindeki 9. en büyük yeşil olan’ böylesi bir yatırımı gündemine alan vatandaşların talebi de ‘bizde de olmalı’ yönünde.
-Tamer Yazar-

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)