Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Av. Dönmez’den son tartışmaya nokta:

Liyakatli Hakim/Savcılar! Sedat Peker

Liyakatli Hakim/Savcılar!

Sedat Peker ile gündeme taşınan iddiaların yargı bağlamında kamuoyuna yansıyan kısımları için konuşan, Hatay Barosu eski Başkanı Av. Ekrem Dönmez, yaşananlar için “ibretlik” ifadesini kullandı.

Yurt dışına kaçan ve hakkında yakalama emri çıkartılan Sedat Peker, “Her günahın bir intikam meleği olur” başlığıyla paylaştığı 5’inci videosunda, yargı ve yürütme arasındaki ilişkiyi gündeme taşıdı. Örgüt yapılanmasına yönelik Türkiye’de düzenlenen polis operasyonunun ardından, yurt dışındaki evinden video çekerek sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başlayan Peker’in son tespitlerini, Hatay Barosu eski Başkanı Av. Ekrem Dönmez değerlendirdi.
Yaşananlar için “İbretlik” ibaresini kullanan Dönmez, “Neden hep, ‘yürütme emrinde yargı algısı doğmasın, alnı secdeye değen kontenjan hakim/savcı olmasın, sadece liyakatli hakim/savcılar olsun’ istedik, neden hep bunun için mücadele ettik, işte bu video tam olarak bunu anlatıyor” dedi.
-SÖYLENEN!-
Dönmez’in, “Sırtını bir zaman o kontenjana dayayan ve güç devşiren mafya bile, günü gelince güvenmiyor kontenjan adaletine…” şeklinde paylaştığı son tespitler ise Sedat Peker tarafından şu iddialarla dile getirildi:
“Devletin, dünya kadar savcısı var. Bir de Süleyman Soylu’nun, Mehmet Ağar’ın kendi kontenjanından soktuğu Avukat, Savcıları da var. FETÖ’cülerden boşalan yerlere atama yapılacak ya… Kendi kontenjanlarından kaçar Hakim-Savcı sokmuşlar? Eskiden, örgütlü suçlarda kıdemli Savcılar çalışırdı. Avukatlıktan Savcılığa geçen Hakim ve Savcıların, örgütlü suçlar ve terör birimlerine bu kadar yoğun yönlendirilmeleri gerçekten kafa karıştırıcı. Bana diyor ki (Süleyman Soylu), ‘fare gibi kaçma gel adalete sığın’… Senin tayin ettirdiğin Hakime, Savcıya değil mi, senin Bakanı olduğun İçişleri Bakanlığı’na geleyim, değil mi?” -Tamer Yazar-