Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Avrupalı 2 Bakan Hatay’da

Norveç ve İrlanda Dışişleri
Norveç ve İrlanda Dışişleri ve Savunma Bakanları dün Hatay’a geldi, Protokol ziyaretleri yaptı, Suriye sınırında incelemelerde bulundu

Avrupa Birliği (AB) üyesi Norveç Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt ile İrlanda Dışişleri ve Savunma Bakanı Simon Coveney, beraberindeki heyetle birlikte dün Hatay’a geldi. Konuk heyet, ilk olarak Vali Rahmi Doğan’ı ziyaret etti.

Dün sabah saat 09.15’te Valilik makamında gerçekleşen ziyarette misafirleriyle bir süre sohbet eden Vali Doğan, Norveç Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt ile İrlanda Dışişleri ve Savunma Bakanı Simon Coveney’e, tarihin en eski yerleşim birimlerinden biri olan, her dinden ve kültürden vatandaşlarımızın karşılıklı hoşgörü ve kardeşlik içinde yaşadığı medeniyetler kenti Hatay’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Norveç Dışişleri Bakanı Huitfeldt da, “Suriye’nin kuzey kısmına yapılan yardımlar konusunda, hem halkınızın hem yerel yönetimlerinizin hem de Birleşmiş Milletlerin çalışmalarını takdir ediyorum. Mültecileri ülkenize aldığınız için sizlere minnettarız. Ayrıca bu insanların ihtiyaçlarının karşılanması hususunda aldığınız destekleri onlara gerektiği şekilde ilettiğiniz için de ayrıca takdirlerimizi sunmak istiyorum” açıklamasında bulunurken, İrlanda Dışişleri ve Savunma Bakanı Simon Coveney ise “Yaşadıkları bölgelerden göç etmek zorunda bırakılan ve ülkenizde, şehrinizde yaşamakta olan Suriyeli mültecilerin sizlere yarattığı sıkıntıların farkındayız. Bu insanları kendi halkınızdan ayırt etmeden, sağlık, eğitim ve birçok alanda sunduğunuz hizmetler yanı sıra davranma şekliniz, dünyaya örnek teşkil etmektedir” dedi.

-Haber/Duygu Ertaş-