Ayhan Kaya’ya göre,

Ayhan Kaya’ya göre,

Hatayspor ne yapmalı?

“Diouf, Ruben, Saba, Traore “Dışındaki Yabancılara Teşekkür, 7-8 Çok İyi Transfer”

Uzun yıllar Hatayspor forması giyen, Bordo-Beyazlı takım formasıyla çok sayıda gole imza atan, takımın en zor günlerinde teknik direktör olarak sorumluluk üstlenen Teknik Adam Ayhan Kaya, Bordo-Beyazlı ekibin gelecek sezonunu planlamasını şimdiden yapması gerektiği görüşünde.

Ayhan Kaya’ya göre; 4 yabancı dışındakilere teşekkür edilmeli, yeni sezon için 7-8 kaliteli yabancı transferi yapılmalı, Türk kategorisinden de ileriye dönük yetenekli isimler kadroya dahil edilmeli.

Ayhan Kaya’nın görüşleri şöyle:

“UEFA kupalarına katılmak için oynayan takımımız, devre arası takıma katkı için 3 transfer gerçekleştirdi. Biri yabancı, uzun süre top oynamamış. Diğeri 2. Lig’den. Bir diğeri Süper Lig altyapısından. Her konuşmamda, takımımızın yetersiz olduğunu ve Afrika Kupası maçlarından dolayı daha çok sıkıntı içerisine gireceğimizi, takviyelerin kaçınılmaz olduğunu yazmamıza, söylememize rağmen, yapılan transferler kimseyi memnun etmemiştir.

Bu saatten sonra yapılacak en doğru şey, gelecek sezonun kadrosunu kurmaya yönelik hareket etmektir. Benim fikrim; Diouf, Ruben, Traore ve Saba haricindeki yabancılarla yol ayrımına girilmeli. Ayrıca 7-8, çok iyi izlenerek yabancı transferi ve Türkiye ligleri taranarak, geldiğinde direk oynayacak Türk futbolcular transfer edilmeli, öz kaynağa daha çok yer verilmeli. Kaleci Munir’i yazmamamın sebebi; oraya da yerli kaleci almalıyız! Saygılar…”

-Cemil Yıldız-