Bahreyn’de ölen Hataylı gurbetçinin cenazesi yurda getirildi

Bahreyn’de ölen Hataylı gurbetçinin  cenazesi yurda getirildi

TBMM Başkanı, Dışişleri Bakanı, Milletvekilleri Aracı Oldu…

Geçtiğimiz hafta, çalışmak üzere gittiği Bahreyn’de hayatını kaybeden Hataylı hemşerimiz, gurbetçi Hasan Gökaslan’ın cenazesi, günler sonra da olsa yurda getirildi. Hatay’ın Defne ilçesinde oturduğu öğrenilen merhumun ailesi, cenazeyi aldı ve toprağa verdi.
Bu arada, Bahreyn’de çalışmakta iken hayatını kaybeden Defneli Hasan Gökaslan adlı kişinin cenazesinin getirilmesinde; TBMM Başkanından Dışişleri Bakanına, Hatay Milletvekillerinden diğer yetkili ve bürokratlara kadar çok sayıda kişinin aracılık ettiği kaydedildi.
Merhumun ailesi, cenazenin yurda getirilmesi sürecinde yaşanan sıkıntılar üzerine aracılık ederek sorunun çözümüne katık sağlayan; TBBM Başkanı Mustafa Şentop’a, Danışmanı/Büyükelçi Hüseyin Özdemir’e, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur’a, Serkan Topal’a, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’ya, AKP Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu’na, Hüseyin Yayman’a, Hüseyin Şanverdi’ye, Sabahat Özgürsoy Çelik’e, Bahreyn Büyükelçisi Esin Çakıl’a, AKP Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal’a ve cenazenin Hatay’a getirilmesi sonrası yanlarında olan herkese teşekkür etti. -Cemil Yıldız-