Bakan Kasapoğlu, 2019’un 30 Aralık günü ilimizdeydi:

Bakan Kasapoğlu, 2019’un 30 Aralık günü ilimizdeydi:

Antakya’ya, Defne’ye Selam, İskenderun’a, Belen’e Hizmete Devam!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, 30 Aralık Pazartesi günü Hatay’a geldi, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) yerleşkesi için 2 adet, 3000’er kişilik, betonarme tribünlü, doğal çim ve tartan pistli stadyum için protokol imzaladı. Bakan Kasapoğlu, İskenderun Belediyesi ile de 20 spor tesisi yapımı için protokol imzaladı. Belen Belediyesi’yle de 5 spor tesisi için benzer bir protokole imza koydu. Bakan Kasapoğlu, ardından Antakya’ya geldi, Antakya Belediyesi’ni ziyaret etti, Antakya’dan, hiçbir hizmet sözü vermeden, her hangi bir yatırım protokolü imzalamadan ayrıldı.
Bakan Kasapoğlu’nun İskenderun Belediyesi ile imzaladığı Protokol’de yer alan hizmet yatırımları ise şunlar:
-İskenderun’a; 10 adet mahalle tipi sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, nizami futbol sahasının zemin yenilemesi ve bakım onarımı, Vali Zeki Şanal Yüzme Havuzu’nun bakım onarım ve modernizasyonu, 2 adet antrenman spor salonu, 5 adet çok amaçlı mini basketbol sahası olmak üzere, toplam 50 milyon ile 100 milyon TL arası yatırım hizmeti. Ayrıca İskenderun 5 Temmuz Stadı’nın yerine Millet Bahçesi yanı sıra, İSTE kampüsünde, İskenderunspor’a stadyum sözü.
Bakan Kasapoğlu, Belen Belediyesi ile de 3 futbol ve 2 basketbol sahası için bir protokol imzaladı, ayrıca Gençlik Parkı sözü de verdi.
Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Antakya’ya da geldi. CHP’li Defne Belediyesi’ni es geçti. AKP’li Antakya Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, Antakya Belediyesi ana hizmet binası bahçesinde, Başkan İzzettin Yılmaz, Belediye Meclis üyeleri, kurum müdürleri, Gençlik ve Spor Kulübü’nde faaliyet gösteren futbol, basketbol, voleybol, boks, karate sporcuları, halk oyunları ekibi ve sanat kursiyerleri tarafından çiçeklerle karşılandı.
AKP’li Antakya Belediye Başkanı Yılmaz, Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik ve Spor Kulübü ile Gençlik Merkezi’nde yapılan çalışmalar, spor, sanat ve eğitim kursları, mevcut ve geleceğe yönelik planlanan spor tesisleri hakkında Bakan Kasapoğlu’na bilgi sundu. Bakan Kasapoğlu da, sporda çıtayı daha da yukarılara taşımak, sporu ülke sathına yaymak, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora teşvik etmek amacıyla yerel yönetimlerle birlikte omuz omuza çalıştıklarını, tesisleri mahallelere yaymak suretiyle etkin çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladı, ancak Antakya ya da Defne için tek bir yatırım sözü dahi vermedi.
Başkan Yılmaz, ziyaretin sonunda, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e, Antakya Belediyesi Futbol Takımı’nın birer forması ile NEY enstrümanı hediye etti.
İskenderun’daki törende, Bakan ve eşi, Vali ve eşi, Milletvekilleri, İskenderun, Belen ve Antakya Belediye Başkanları ile eşleri, tören alanında bir araya geldi, katılımcıları selamladı. İş, hizmet protokollerinin imza törenine geldiğinde ise, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ile eşi aşağı inerek, yerlerine oturmak zorunda kaldı. İskenderun ile Belen Belediye Başkanları ise, Bakan ve Vali ile birlikte imzaladıkları protokolleri basına gösterirken yüzler gülüyordu.
Özetlemek gerekirse; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2019’un 30 Aralık günü Hatay’a geldi. İskenderun Teknik Üniversitesi, İskenderun Belediyesi ve Belen Belediyesi’ne çok sayıda hizmet sözü verdi, protokoller imzaladı. Bakan Kasapoğlu, Antakya ve Defne’ye de geldi. Bu iki Belediyemize ise hiçbir yatırım sözü vermedi, yatırım protokolü imzalamadan gitti. -Cemil Yıldız-