Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakanlığın Gezen Sinema TIR’ı
Hataylı çocuklar için yola çıktı

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Sanat İçin Yola Çık Derneği işbirliğinde yürütülen proje için özel tasarlanan sinema tırının rotası, sinema salonu olmayan ilçeler…

Sinema salonlarına ulaşımı kolay olmayan, sinemaya gitme imkanı bulamamış çocuklar için geliştirilen Gezen Sinema Tırı, bu yıl da yola çıktı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Sinema Genel Müdürlüğü ve Sanat İçin Yola Çık Derneği işbirliğinde yürütülen proje için özel tasarlanan 90 kişi kapasiteli, uygun teknik ekipman ve iklimlendirme olanağı bulunan tır ile beraber, sinema salonu olmayan ilçelerde, temel eğitim ve ortaöğretim öğrencilerine film gösterimleri yapılacak.
Yaklaşık 750 çocuğun, aileleriyle açık havada film izleyebilmesine de imkan sunan gezen sinema tırında, film gösterimleri öncesinde yapılacak çeşitli interaktif sanat etkinlikleriyle de çocukların diğer sanat dallarıyla buluşması sağlanacak.
Hatay, Bolu, Düzce, Sakarya, Çankırı, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Tunceli, Malatya, Elazığ, Tunceli, Adana ve Kilis’i ziyaret etmesi planlanan gezen sinema tırının ilk durağı Tekirdağ oldu.
Gezen sinema, bugüne kadar 54 il ve 162 ilçede yüz binlerce çocuğu beyaz perdeyle tanıştırdı. -Tamer Yazar-