Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Balık deyince akla İskenderun gelir

İskenderun’un deniz ve balık

İskenderun’un deniz ve balık zenginliklerini korumak ve yeni nesillere tanıtmak amacıyla İMEAK (İstanbul ve Marmara Ege Akdeniz Karadeniz) Bölgeleri Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi ile Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü iş birliğinde “Haftada İki Gün Balık, Yaşam Boyu Sağlık” sloganıyla bir etkinlik düzenlendi. Akçay İlkokulu’nda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında öğrencilere balık ekmek ikram edilirken, deniz ve balık konularında bilgilendirme eğitimi verildi.
Etkinliğe İskenderun Koordinatör Kaymakamı Miyase Demirkoparan, Tarım İl Müdürü Abdurrahman Türkmen, İMEAK DTO İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu, Şube Müdürü Ahmet Taştekin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sinan Uğurlu ile birlikte ilçe müdürlüğüne bağlı görevliler de katıldı.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Aliye Yeter Serçelik, “Balık Sağlıktır” konusunda bilgilendirme yaparken, Gıda Mühendisi Derya Parlar gıda hijyeni hakkında, veteriner hekim Melih Aytekin hayvan sevgisi üzerine konuştu. Ayrıca su verimliliği ve su israfı konularında bilgilendirme sunumu yapan Gıda Mühendisi Levent Müslüm Çoban da öğrencilere önemli bilgiler aktardı.
İMEAK DTO İskenderun Şubesi Başkanı Kemal Kutlu, geçmiş dönemlerde olduğu gibi bundan sonra da öğrencilere yönelik eğitim etkinliklerinin devam edeceğini belirtti. Başkan Kutlu, İskenderun Körfezi ve denizlerin korunmasının bilinçli eğitimle mümkün olduğunu vurguladı.
Akçay İlkokulu’nda gerçekleşen etkinlikte öğrencilere deniz, balık ve gıda konularında bilgilendirme yapılırken, ayrıca balık ekmek ikramı da yapıldı. – Yusuf Cemil Karaçay-