Barış Özel’e Altın…

Barış Özel’e Altın…

Dörtyollu YKS Adayı, İngilizce’de 80 sorunun 80’ine DOĞRU yanıt verdi

Dörtyol Final Eğitim Kurumları “Pegem Akademi” öğrencisi Barış Özel, YKS Dil Sınavı’nda sorulan 80 sorunun tamamını doğru cevaplayarak önemli bir başarıya imza attı. Barış Özel’in elde ettiği bu başarıdan dolayı, Pazartesi günü Dörtyol Final Eğitim Kurumları Pegem Akademi’de bir ödül töreni gerçekleştirildi. Dörtyol Final Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Ali Rıza Uygur, törende yaptığı konuşmada, “Bir mutluluğu paylaşmak üzere buradayız. Barış Özel evladımız, İngilizce’de 80 de 80 net yaparak bizi ve ailesini gururlandırdı. Tabi bu başarının tek sahibi biz değiliz. İlköğretim hayatından başlayarak bugüne gelene kadar emeği geçen tüm öğretmenlerine ve Nazım Çıplak hocamıza, huzurlarınızda özellikle teşekkür ediyorum. Ailesini, böyle güzel bir evlat yetiştirdikleri için tebrik ediyorum.
Öğrencimiz, 80 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak, Türkiye birinciliğine ortak olmuştur. YKS Türkiye sıralamasında 3290’ıncı olan Barış Özel kardeşimiz, birinci tercihi olan Hacettepe Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü kazanmıştır. Bundan sonraki hayatında öğrencimize başarılar diliyorum” dedi.
Barış Özel de, kendisinin bu başarısında ailesinin, öğretmenlerinin ve idarecilerin büyük emekleri olduğunu belirterek teşekkürlerini sundu. Konuşmaların ardından, Dörtyol Final Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Ali Rıza Uygur, Barış Özel’i altın takarak ödüllendirdi. Barış Özel, kendisine takdim edilen çiçeği ise annesi Firdes Özel’e verdi. -Mehmet Durmaz-