Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Baro Eski Başkanı Dönmez’in Yeşiloğlu Anısı

Ölümünden birkaç saat önce

Ölümünden birkaç saat önce adliyede karşılaştık, sohbet ettik, “Bir isteğin var mı?” diye sordum

Hatay Barosu üyesi Av. Ayhan Yeşiloğlu, önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybederken, dün, Çekmece Pınarbaşı Mezarlığı’nda defnedildi. Cenaze törenine yakınları, mesai arkadaşları ve dostları katıldı, merhum son yolculuğuna uğurlandı.
Bu arada Hatay Barosu’nun bir önceki dönem başkanı Av. Ekrem Dönmez, ölen meslektaşı Ayhan Yeşiloğlu ile ölümünden birkaç saat önce adliyede karşılaştığını, sohbet ettiklerini, hatta “Bir isteğin var mı” diye sorduğunu anlattı.
Baro eski başkanı Ekrem Dönmez’in, merhum Avukat meslektaşı Ayhan Yeşiloğlu ile öldüğü gün yaşadığı diyalog ve yorumu şöyle:
“Bir meslektaşımızı daha adliye koridorlarının cenderesinde yitirmenin üzüntüsü içindeyim. Antakya’da Avukatlık yapan meslektaşım Ayhan Yeşiloğlu arkadaşımızı, öğle vakti kaybettik. Bugün sabah erken saatte adliyede rastlaştık, ayaküstü sohbet ettik. ‘Bir ihtiyacın var mı’ diye sordum, ayrıldık, duruşmalarımıza gittik. İşini bitirip adliyeden ofisine geçerken, işyerinin asansöründe yakalanmış kalp krizine. Bir Avukattan başka hiç kimse anlamaz, bir Avukatın adliye koridorlarından ayrılıp ofisine geçerken kalp krizi geçirerek vefatının ne demek olduğunu.
30 yıl plaketini, bu yılın 5 Nisan Avukatlar Günü’nde vermiştik. Mekanı cennet olsun. Allah rahmet eylesin. Başımız sağ olsun.”
-Cemil Yıldız-