Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başarılı başkan yeniden aday gösterildi

Belediye başkan adaylarının belirlendiği

Belediye başkan adaylarının belirlendiği Cumhuriyet Halk Partisi PM toplantısında Hatay erzin’in başarılı belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu yeniden aday gösterildi. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde il ve ilçeler yerle bir olurken imar yönetmeliğinden taviz vermeyen ve deprem yönetmeliğine uygun hareket eden Başkan Elmasoğlu’nun ilçesinde hiç bina yıkımı olmadı.

17 Ağustos 1999 depreminin yaşandığı Kocaeli’nde hasar görmeyen Tavşancıl’da ise esfanevi CHP’li belediye Başkanı Salih Gün’ün iki kattan fazla imar izni vermemesi nedeniyle hiç bir can kaybı yaşanmamıştı.Daha sonra milletvekili olan merhum Salih gün babasının üç kat için izin istediğini ancak vermediği için uzun süre konuşmadıklarını belirterek  “Ancak depremden sonra konuşmaya başladık. Sadece babam değil Tavşancıl’daki onlarca insan gelip teşekkür etti” demişti.

Elmasoğlu kimdir?

Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu 1979 yılında Erzin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzin’de tamamladıktan sonra 2002 yılında Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık staj sonrasında vatani görevini tamamlayan Elmasoğlu deneyim kazanmak için bir süre İstanbul’da avukatlık yatıktan sonra, 2005 yılında doğduğu ve çok sevdiği memleketi Erzin’e dönerek mesleğine burada devam ettirme kararı aldı. 2005 yılından bu yana Erzin’de ikamet etmekte ve serbest avukatlık yapmaktadır. Bir süre Erzin Belediyesinin de avukatlığını üstlenmiştir. Ökkeş Elmasoğlu evli olup, iki kız çocuğu babasıdır. Geçmiş dönemlerde Erzin Kent Konseyi Başkanlığı da yapan Elmasoğlu, halen Erzin ADD Yönetim Kurulu Üyesi olup, 3 dönem Hatay Barosu Denetim Kurulu Üyeliği’nde görev almıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.
31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı ve halkın büyük desteğiyle Belediye Başkanı seçildi.

CHP yönetimi başarılı Belediye Başkanı Elmasoğlu’nu 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimde yeniden aday gösterdi. (Adil Yeşildağ)