Başarıya giden hikaye, Mehmet Kılıçlar’dan

Başarıya giden hikaye, Mehmet Kılıçlar’dan

Hatay ekonomisi içindeki üretim gücü ve ihracat rakamlarına kattığı değer ile dikkat çeken Hatboru’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılıçlar, İSTE öğrencilerini misafir etti, tesisleri gezdirdi.

Teorik bilgilerini pekiştirmek için teknik geziler düzenlemeye devam eden, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencileri, Plastik Kalıpçılık Dersi kapsamında, Antakya Organize Sanayi içindeki HATBORU üretim tesislerini ziyaret etti. Öğrencilere; İSTE Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Arş. Gör. Hasan Hüseyin Bilgiç ve Arş. Gör. Mehmet Ali Güvenç de eşlik etti. Ders uygulaması niteliğindeki teknik gezide çelik boru, plastik boru ve çelik konstrüksiyon üretim süreçleri incelendi.
Aynı zamanda Makine Mühendisi olan Hatboru Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılıçlar, tesisleri gezen öğrencilere eşlik ederken, başarıya giden yolun hikayesinde kendi yaşamından örnekleri öğrencilerle paylaşmayı da ihmal etmedi.
Kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Mehmet Kılıçlar, öğrencilere mezuniyet sonrasında çizmeleri gereken profili ve bilgiyi başarıya dönüştürmenin yollarını anlattı.
Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, teknik gezi ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“HATBORU A.Ş.’ye yapmış olduğumuz teknik gezide, firmada yapılan TÜBİTAK-TEYDEB (Sanayi Ar-Ge) projeleri ile ürün/üretim süreçleri, iyileştirilen spiral boru imalatı, plastik boru imalatı incelenmiş ve üretimde yeni yaklaşımlar konusunda detaylı bilgiler alınmıştır.” -Tamer Yazar-

(Visited 3 times, 1 visits today)