Başkan İmamoğlu’dan ilk defa geldiği ilimize övgü

Başkan İmamoğlu’dan ilk defa geldiği ilimize övgü

Hatay Özel Bir Şehir…

Başkanlar buluşması öncesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.
Hatay’ı ilk kez ziyaret ettiğini ifade eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Hatay buluşmamızı heyecanla bekliyorduk. Daha sonrası için planlıyorduk, ancak Lütfü Başkanımızın toplantıyı erken bir tarihe çekmesi çok iyi oldu. Hatay, ilgimi çeken çok özel bir şehir. İnsani ve kültürel güzelliklerinin yanında, gastronomisi çok zengin bir yer. Buraya geldiğim için çok mutluyum” dedi.
HBB’nin tarihi binasında gerçekleşen görüşmede, Başkan Savaş, İmamoğlu’na, Hatay’ın anavatana katılış süreci ile ilgili bilgi verdi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da Hatay’a komşu bir il olduklarını hatırlatarak, Hatay’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Daha sonra, Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, Zeydan Karalar ve eşi Nuray Karalar ile Başkan Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, basına kapalı olarak sohbet etti. -Mehmet ÖZGÜN-