Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Karaçay’dan Çözüm Sözü

Samandağ Belediye Başkanı Emrah

Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay, ilçede sıkça karşılaşılan temizlik ve sivrisinek sorunlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Karaçay, seçim vaatlerinde Büyükşehir Belediyesi’nden her şeyi beklemeyeceklerini vurgulayarak, ilçenin sorunlarına çözüm üretmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
Sivrisinek sorununu ele alan Karaçay, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan ilaçlama işini desteklemek adına Samandağ Belediyesi olarak 4 araç daha tahsis ettiklerini duyurdu. Böylelikle, toplamda 8 araçla ilçenin tüm mahallelerinde aktif ilaçlama yapılacağını ifade etti.
Ayrıca çöp sorununa da değinen Başkan Karaçay, Samandağ Belediyesi’nin çöp aktarım merkezi olmaması nedeniyle günlük çöp aktarımında sıkıntılar yaşandığını belirtti. Bu durumu telafi etmek için Samandağ Belediyesi’nin çöp kamyonlarının Narlıca’ya kadar gidip çöp boşalttığını ancak bu durumun zaman ve akaryakıt kaybına yol açtığını dile getirdi.
Ayrıca, Yeşilada ve Sutaşı Mahalleleri’nde yaşanan döküm sahası sorununa da değinen Karaçay, bu sorunları çözmek için yeni alanlar aradıklarını ve bir hafta içinde mahallelerde temizlik çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı.
Başkan Karaçay, yaptığı açıklamada, “Söz verdiğimiz gibi, ilçemizin sorunlarına çözüm üretmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Büyükşehir’i bahane etmiyoruz, sorunları çözmek için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerine yer verdi. – Yusuf Cemil Karaçay-