Başkan Lütfü Savaş’ın inkar edilemez başarısı

İyi günler sevgili okuyucu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın bugüne kadar ilimizde görev yapmış ve sorumluluk üstlenmiş onlarca belediye başkanından bir farkı var. Bir hekim olmasına rağmen bu yeteneği nereden kaynaklanıyor bilmiyorum ama, Sayın Başkan tam bir spor uzmanı. Hangi alan olursa olsun, ilimizin iddialı olabileceği tüm spor dallarında sihirli değneğini bir oynatıyor ve o alanda bir anda arka arkaya başarılar geliyor.

Hemen ilk örneği verelim: Hatay Büyük Şehir Kadın Basketbol takımımız…

Başkan Savaş, bu alanda ilk hamlesini yaptığında, hadi itiraf edin birçoğunuz “Nereden çıktı şimdi bu” dedi. Üstelik Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi büyük kulüpler önünde alınan galibiyetler sonrası zirve zorlandığında, artık taraflı ve tarafsız tüm gazetelerin birinci sayfasında Kadın Basketbolcularımız vardı. Kente futbol dışında yepyeni bir spor havası yayıldı. Maç günleri spor salonu hınca hınç doldu. Ne heyecanlar yaşandı… Ne başarılara imza atıldı… A a; bir baktık ki Hatay, hemen hemen her hafta Türkiye gündeminde. Alınan kupalar, kazanılan zaferler, kaderini futbola endekslemiş kentimizin ufkunu açtı.

Ama durun; futbol da ihmal edilemezdi elbette. Üstelik yeni stadımızın gümbür gümbür inşasının devam ettiği, 2018 yılına yetiştirileceği de beklenirken, Hatayspor’umuza da el attı. Tesislerden tutun da futbolcuların en ufak ihtiyaçlarına kadar sağlıklı bir yönetim anlayışı ile yeniden yapılanmaya gidildi. Ne mi oldu? “Bu Hatayspor’dan bir cacık olmaz” dendiği bir atmosferde, şuan takım zirveyi zorluyor, play-off hesapları yapıyor.

Çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik kentin birçok yerine kazandırdığı spor alanları var. Başkan, spor denilince kendini tutamıyor. Hele gençler denince hiç durmuyor ve onlara paten alanları dahi yapıyor. Evet, kaykayını alan, patenini takan şimdi Avrupai spor alanlarında saatlerce eğlenip, ruh sağlığını geliştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin, gören herkesi hayran bırakan o büyük spor kompleksi… Yüzme havuzundan tutun da salon sporlarının her türlüsüne ev sahipliği yapan o muhteşem tesis. İmza yine Başkan Lütfü Savaş…
Antakya ve İskenderun Briç Kulüplerine verdiği unutulmaz destekleri de yazmak istiyorum. Bugüne kadar gelen tüm belediye başkanlarının küçümsediği, hatta İskenderun Belediye Başkanı’nın İskenderun’lu briçcilerin yuvasını kapattığı bir dönemde, o, Briçi destekledi. Bugün, Hatay Briç sporunda çok önemli işler yapıyor.

Salon sporları, bireysel spor dalları, güreş, tenis ve satranç… Hepsi ama hepsi ve şuan hatırlayamadıklarım. Bir gün olsun başkanın kapısından eli boş geri dönmedi.

İşte bu özelliği ile bugünden en başarılı Başkanlar sıralamasında zirveye oturtmaktan geri kalmayacağımız bir insan, Başkan Lütfü Savaş.

Hatay, spor konusunda attığı adımların ve yatırımların değerini, kısa bir süre sonra çok daha derinden anlayacaktır.

İyi çalışmalar.

(Visited 1 times, 1 visits today)