Başkan Savaş…

Başkan Savaş…

İstanbul’da Hatay Günleri’nde yöresel lezzetlerimize dikkat çekti

Azı burada, daha fazlası Hatay’da…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İstanbul’daki Hatay Günleri’nde, Büyükşehir standında özellikle yöresel lezzetlerin önemini anlatarak, UNESCO tescilli lezzetlerimizi, tarihi ve kültürel zenginliğimizi ön plana çıkarıyor.
Hatay’ın tarihi, ekonomisi ve yöresel lezzetlerinin tanıtılması amacıyla Hatay Valiliği himayesinde, İstanbul Hatay Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen 10. İstanbul’da Hatay Günleri, Yenikapı Etkinlik Alanı’nda devam ediyor. Kurulan stantlara yönelik, bugün ve yarın büyük bir yoğunluk olması bekleniyor.
Başkan Savaş, şehrimizin çok az lezzeti ve güzelliğinin burada olduğunu, ancak daha fazlasının Hatay’da yer aldığını vurguladı, bu lezzet ve güzelliklerin daha fazlasını yerinde görmek ve Hatay’ın dokusunu hissetmek isteyen herkesi Hatay’a beklediğini bildirdi.
Başkan Savaş, protokol üyeleri ile birlikte etkinlik alanını gezdi. Alandaki stantları tek tek dolaşan Savaş ve beraberindekiler, esnaf ve stant yetkilileri ile bol bol sohbet etti. -Mehmet ÖZGÜN-