Başkan Savaş…

Başkan Savaş…

Parti liderlerinin bir araya gelmesini değerlendirdi

Ülkemiz Geleceği İçin Büyük Bir Şans

      Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, parti liderlerinin bir araya gelmesini ülkemizin geleceği adına büyük bir şans olarak değerlendirdi.

      Başkan Savaş, açıklamasında şunlara yer verdi: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Liderler Buluşmasında bir araya geldi. Altı siyasi parti liderimizin farklı ideolojileri olabilir ama ülkemizde zorluklar yaşadığımız dönem çözüm arama zamanıdır. Ülkemizin geleceği için liderlerimizin aynı masada toplanması büyük şans. Ülkemiz ve demokrasimiz adına sevinçliyim. Hayırlı olsun.”

Matkap: Ülkemiz adına büyük bir kazanım

      Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı, Hatay eski Milletvekili Nihat Matkap da 6 Genel Başkanın bir araya gelmesini, ülkemiz adına büyük kazanım olarak değerlendirdi.

      Matkap, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi:

“Bir araya gelmeleri ve dayanışma içine girmeleri hiç de kolay olmayan, ayrı ideolojilere sahip; CHP, İYİ Parti, Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin, Türkiye’nin mutlu geleceği adına ittifak etmeleri, ülkemiz adına büyük kazanımdır. Yolları açık olsun.

Sizlerden öncelikli beklentimiz; yıkılmasıyla, ülkemizin Avrupa değerlerinden uzaklaşmasına neden olan ‘Hukukun Üstünlüğü’nü yeniden inşa etmenizdir!”

      -Mehmet ÖZGÜN-