Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Savaş Cordelion mutfak merkezi’nde

Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş, Cordelion Mutfak Sanatları Merkezini ziyaret Etti

Başkan Doç. Dr. Lütfü

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, gastronomi alanında önemli bir yere sahip olan Cordelion Mutfak Sanatları Merkezini ziyaret etti. Bu özel ziyarette İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da kendilerine eşlik etti.

Savaş, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Profesyonel mutfakları, donanımlı eğitim alanları ve uzman eğitmen kadrosuyla ülkemizin gastronomisine değer katan bu başarılı merkezden dolayı Başkanımız Dr. Cemil Tugay’ı tebrik ederim.” dedi.

Cordelion mutfak sanatları merkezi nasıl ortaya çıktı? 

Karşıyaka Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü işbirliği ile 16 Ocak 2023 tarihinde hayata geçirilmiştir.

Alanında uzman akademisyen ve şeflerle yemeği sanata dönüştürürken hem yemek yapmayı sevenlere hem de yemek yapma becerileriyle sektöre girmek isteyenlere Mutfak sanatlarının inceliklerini deneyimletmek, gastronomi kültürüne dair eğitimler vermek, yiyecek-içecek sektörüne eğitimli, nitelikli ve kalifiye personel yetiştirmek amacıyla kurulan Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi özellikle Ege mutfak kültürüne sahip çıkmayı ve tanıtmayı hedeflemektedir. Aşçılık Mutfağı, Pastacılık Mutfağı, Barista Eğitimi, Restoran ve Kafe İşletmeciliği ve Servis Elemanı Eğitimi gibi gastronomi alanında mesleki eğitimler verilmektedir.-Yusuf Cemil Karaçay-