Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Savaş: Kadına şiddetin yoğun yaşandığı Suriyeliler kötü örnek oluyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ”kadına şiddetin yoğun yaşandığı Suriyeliler köyü örnek oluyor” dedi. Savaş Altınözü ilçesine bağlı Kozkalesi, Kamberli, Fatikli, Yenihisar, Akamber, Akdarı ve Tokaçlı Mahallelerinde düzenlenen halk toplantılarında vatandaşlarla buluştu.

Tüm belediye binalarının yıkılması ve ağır hasar görmesi, iş makinelerinin çok büyük zarar almasına rağmen belediyelerin bu zor günler için var olduğunu dile getiren Başkan Lütfü Savaş, deprem sonrası yapılan çalışmaları anlatırken mahallelerin su, yol ve kanalizasyon sorunlarının çözümü için yetkili birimlere talimatlar verdi.

“ALTINÖZÜLÜ KADINLARDAN SAVAŞ’A DESTEK”

Altınözülü kadınların Suriyeliler ile ilgili çeşitli tedirginliklerini iletmesi üzerine Başkan Savaş, “Suriyelilerin çok eşli yaşam tarzları var. Bu durum öz kültürümüzün ve geleneklerimizin yozlaşmasına sebep oluyor. Çok eşli aileler içinde, eşler arasında çıkan huzursuzluklar nedeniyle aile içi şiddet vakaları çok fazla. Toplumumuz, bundan olumsuz bir şekilde etkileniyor. Kadına şiddetin de yoğun yaşandığı bu aile yapıları, çocuklarımıza kötü örnek oluyor. Kadınlarımız kamusal alanlardaki yaşam kültürleri çerçevesinde Suriyeliler nedeniyle tedirgin, bunu da çok sık dile getiriyorlar. Aile yapımızın korunması ve değerlerimizin yozlaşmaması için Suriyeliler, insani değerler çerçevesinde kendi ülkelerine geri gönderilmeli. Ayrıca Suriyeliler yokken işleri kimler yapıyorsa yine onlar yapacaktır. İnsanımızın da özellikle depremlerin ardından yeniden iş imkanlarına sahip olması gerekiyor.’’ değerlendirmesinde bulundu. Suriyeliler konusunda düşüncelerini desteklediklerini paylaşan Altınözlü kadınlar, Savaş’a destek ve teşekkürlerini iletti.

“HATAY’I BİZ KAZANACAĞIZ”

31 Mart Yerel Seçimleri ’ne de değinen Başkan Lütfü Savaş, “Cumhur İttifakı’nın büyükşehir belediyesi başkan adayı kim olursa olsun, biz yine yeniden Hatay’ı kazanacağız. Birkaç ilçe belediyesini daha kazandığımızda belediye meclisinde üstünlüğü sağlayarak daha sağlıklı kararlar alacağız. Kim hangi partiye oy verirse versin, ben herkesin belediye başkanıyım ve her yere, herkese hizmetlerimizi adaletli bir şekilde paylaştırıyoruz. Bizim derdimiz siyaset değil, Hatay’dır. Hatay’ı, halkımız terk etmesin diye topraklarımıza ve çiftçimize sahip çıkmaya çalışıyoruz.” dedi. Savaş, Altınözü Saadet Partisi ilçe teşkilatını da ziyaret ederek başkan ve yeni yönetimine görevlerinde başarılar diledi. Başkan Savaş’a, mahalle ziyaretlerinde Altınözü CHP İlçe Başkanı Hamit İsaoğulları ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü eşlik etti. (Duygu Ertaş)