Başkan Savaş’a yönelik…

Başkan Savaş’a yönelik…

“Oy vermeyen yerlere hizmet yapmıyor” iddialarına tokat gibi cevap…

Hiç oy çıkmayan yere de hizmet var!

Seçimler yaklaştıkça, adaylarla ilgili kimi zaman ilginç, kimi zaman ise temelsiz iddialar, karalamalar yapılmıyor değil. Buna dair konuşan ve “Hatay’ın 15 ilçesine eşit hizmet götürmeye çalışıyoruz. Hizmetleri, her bölgenin ihtiyaçlarına göre yapıyoruz” diyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, kendisine yönelik “Oy almadığı yerlere hizmet götürmüyor” iddialarını çürüten açıklamaları şöyle:
“Yayladağı-Yenice Köyü’nden 2 oy aldık! 1040 metrekare parke döşedik, 4 kilometre sathi kaplama asfalt yaptık, 2 mezarlığın çevre düzenlemesini yaptık. Üçırmak Köyü’nden 1 oy almışım! 5 buçuk kilometre sathi kaplama asfalt yapmışım. Sungur Köyü’nden 5 oy almışım! 3 kilometre beton asfalt yapmışım. Ayışığı Köyü’nden 8 oy almışım. Kur’an kursu için inşaat malzemesi alımı yapmışım, muhtelif yerlere parke döşemişiz. Yılanlı Köyü’nden hiç oy almamışız! 1 adet menfez, oto korkuluk ve 68 metre taş duvar döşemişiz. Bektaşlı Köyü’nden 2 oy almışız! 2 cami onarımı yapmışız, 7 bin metrekare parke döşemişiz, 3 kilometre sathi kaplama ve 8 adet menfez yapmışız. Belen Çerçikaya’da 3 oy almışız! 12 kilometre sathi kaplama, 1 adet menfez ve 15 metre istinat duvarı yapmışız.”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Lütfü Savaş, açıklamasında, iktidar partisinin temsilcileri gibi oy aldığı yerlere göre hizmet yapmadığını, her bölgenin ihtiyaçlarına göre hizmet yaptığını ifade etti ve buna karşı seçmen tepkilerine yönelik de şunları kaydetti:
“Seçmenimiz, işi ehline vermek istiyor. Güven istiyor. Oy almadığımız yere de hizmet ediyoruz. Hemşehrilerim bize güveniyor. Bunun için memleketten bihaber kanalların yaptığı oyunları hemşehrilerim görüyor. Hiçbir yöneticilik geçmişi olmayan, 7 yılda zengin olan biri aday oluyor. Hatay, vizyon isteyen bir şehir.”
Savaş, bu söylemiyle de ‘SARIL‘ kampanyasının özünde paylaşmanın olduğunu anlatmak istiyor.
Kentin 7 yıldır birçok sorun yaşadığını, ancak buna rağmen herhangi bir kötü olayın yaşanmadığını ifade eden Savaş, “Bunca sıkıntıya rağmen, hiçbir kötü olay yaşamadık. Bunu, birlikte başardık. Günlük çalışmamın yüzde 60’ını kentimizin huzuru için yapıyorum. Çünkü huzur olmayınca hiçbir şey olmuyor. Bakın, Ortadoğu ülkelerinin hiçbirinde huzur yok. Bunun için birbirimize sarılmalıyız. Biz, hem Hatay olarak hem de Türkiye olarak birbirimize sarılmalıyız” dedi.
Başkan Savaş, Hatay halkıyla her fırsatta kucaklaştığını yineledi ve hemşerileriyle yaşadığı sevginin karşılıklı olduğunu ifade etti. -Cemil Yıldız-