Başkan Savaş’tan, pandemi sürecinde uyarılar

Başkan Savaş’tan, pandemi sürecinde uyarılar

Aşılanarak, hem kendimizi hem sevdiklerimizi koruyalım

Hatay Büyük şehir Belediyesi Doç. Dr. Lütfü Savaş, ilimizde Covid-19 vakalarının arttığını, virüs ile mücadelede en büyük kozumuzun aşılar olduğunu söyledi ve bilimin gerektirdiği şekilde aşıları yaptırarak hem kendimizi hem de sevdiklerimizi korumamız gerekliliğini vurguladı.
Başkan Savaş, açıklamasında şunlara yer verdi:
“İnsanlık, büyük bir imtihan içerisinde. Son zamanlarda genç insanlarımızı da kaybetmekteyiz.1,5 yıllık süreçte Covid-19’dan kaybettiğimiz insan sayısı gittikçe artmakta. Şu anda Türkiye’de tek doz aşı olan insan sayısı yüzde 70’lerde, 2. doz yüzde 55 civarında. Özellikle genç insanlarımız, aşı olmayanlar bu hastalığa yakalanmışsa, yoğun bakıma düşüp hayatını kaybetmekte.
Biz, kendimizi önemsemeyebiliriz, ama en sevdiğimiz varlıklar bizim için çok önemlidir. Annemiz, babamız, kardeşlerimiz, eşimiz, çocuklarımız çok önemlidir. Sevdiğimiz insanların sağlığı için de kendimizi aşılatmalıyız. Yani Covid-19 a karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirip, ona karşı antikor üretmeliyiz. Bunun için mutlaka 1. dozu yapanlar 2. dozu da mutlaka yapsınlar. Hiç yapmayanlar, 1. dozdan itibaren aşılanmaya başlasınlar. Kendimizi düşünmüyorsak bile, etrafımızdaki sevdiklerimizi korumak için dahi mutlaka aşılanalım.
Lütfen aşılanmaya önem verelim, hayatımızın ve çevremizdeki insanlarımızın hayatının, önümüzdeki süreç için devam etmesi için var gücümüzle çalışalım. Yaşamadan yaşatamayız. Aşılanalım.”
-Mehmet ÖZGÜN-