Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Yapar: Personel Haklarını Korumaya Devam Edeceğiz

Hatay’ın Antakya ilçesi, geçtiğimiz

Hatay’ın Antakya ilçesi, geçtiğimiz yıllarda yaşanan deprem felaketi sonucunda büyük zarar görmüş ve yeniden inşa süreciyle karşı karşıya kalmıştı. Ancak, kentin yeniden ayağa kalkması için çalışmalar devam ederken, Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, afetzedelerin yanı sıra belediye personelini de unutmadı.
Başkan Yapar’ın önderliğinde, Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen ile memur personelini kapsayan sosyal denge tazminatı için tavan ücretten sözleşme imzalandı. Şehit Emin Yıldırım Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Başkan Yapar, Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Ahmet Kala ve sendika yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Antakya Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında imzalanan 2024 yılı sosyal denge sözleşmesi kapsamında, belediyede çalışan 208 memur personele sosyal denge tazminat desteği sağlandı ve memurların aylık maaşlarına verilebilecek en yüksek tavan ücret olan zamlar yapıldı.
İmza töreninde konuşan Başkan Yapar, “Tüm personellerimizin haklarını korumak ve hayat şartlarını iyileştirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Tüm memur arkadaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Kala ise, “Memur çalışanların moral ve motivasyonunu önemseyen Başkan Yapar’a şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ederim. Tüm memurlarımıza hayırlı ve bereketli olsun” ifadelerini kullandı. – Yusuf Cemil Karaçay-