Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Yapar’dan Vakıflar Haftasını Kutlama

Antakya Belediye Başkanı İbrahim

Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, Vakıflar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yapar, vakıf kurumlarının kültürel mirasımızı gelecek kuşaklara aktarmadaki kilit rolüne dikkat çekti.

Vakıflar Haftası’nın, toplumun genelinde vakıf kültürünün ve mirasının tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla kutlandığını belirten Başkan Yapar, bu haftanın önemine vurgu yaptı. Mesajında, vakıfların yardımlarının bir araya gelerek toplumun gelişimine katkı sağladığını ve Türkiye’nin modernleşmesinde önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Başkan Yapar, geçmişten bugüne uzanan vakıf geleneğine sahip çıkmanın ve bu eserlere yeni katkılarda bulunmanın toplumun temel görevlerinden olduğunu vurgulayarak açıklamalarının tamamında şu ifadelere yer verdi:

“İnsanlığa çeşitli kültür ve medeniyet eserleri kazandıran, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini teşkil eden vakıf kurumunun, toplumun genelinde tanıtılması ve mirasın gelecek yüzyıllara aktarılması amacıyla, her yıl mayıs ayının ikinci haftası Vakıflar Haftası olarak kutlanmaktadır.

Vakıflarımız, yardımlarının bir araya getirilerek büyümesine, doğru yerlerde ve verimli bir şekilde kullanılmasına aracılık ederek bizi, daha iyi bir yaşam, daha gelişmiş ve modern bir Türkiye hedefine yaklaştırmaktadır. Geçmişimizin bize emanet ettiği vakıflarımıza sahip çıkmak, bu eserlere yenilerini kazandırmak, vakıf medeniyetinin yansıması olan sevgi kültürünü canlı tutarak bu mirası gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin temel görevlerindendir.

Bu duygu ve düşüncelerle; medeniyetimizin sembolü tarihi eserlerimizin korunması ve yaşatılmasında ve insanlığa verilen hizmette emeği bulunan herkese teşekkür ediyor, Vakıflar Haftası’nı kutluyorum.” – Mehmet Durmaz-