Başkan Yavuz’dan Vatandaşa Maske

Başkan Yavuz’dan Vatandaşa Maske

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, dünyayı ve ülkemizi tehdit eden koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili tedbir genelgelerine kendisi de bizzat katılarak, uygulamaya koyuyor. Başkan Yavuz, ilçede seri üretimini başlattıkları maskeleri cadde ve sokaklarda, pazar yerlerinde, resmi kurumlarda kendi elleri ile dağıtıyor.
Geçtiğimiz gün cadde esnafına ve vatandaşlara kendi elleri ile maske dağıtan Başkan Yavuz, dağıtım esnasında yaptığı açıklamada, “Dünyayı tehdit eden koronavirüs (Covid-19) ile ilgili tedbir çalışmalarımız doğrultusunda tüm hemşerilerimize, esnafımıza, cadde ve sokaklarımızda maskesiz olan herkese, Kırıkhan Belediyesi olarak ürettiğimiz maskeleri kendi ellerimizle dağıtıyoruz. İnsanlarımızı, mümkünse evde olmaya, dışarıda işleri varsa da işlerini bitirdikten sonra süratle evlerine çekilmeleri noktasında da ikazlarda bulunuyoruz. İnşallah, dünyadaki bu koronavirüs illeti bir an önce son bulur. İnsanlarımız, tekrar özlediği hayata kavuşur.
Evde kalalım. Evde olalım. Sağlıklı olalım. Sevdiklerimize ve çevremize istemeden de olsa zarar vermeyelim” dedi.  Mehmet ÖZGÜN