Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Yılmaz ‘Güneş Gözlemi’ yaptı

Antakya Belediyesi destekli “Herod

Antakya Belediyesi destekli “Herod Bilim İle Aydınlanıyor” Projesi

5 günde 18.300 öğrenci bilim-sanatla buluştu

Antakya Belediyesi ile TÜBİTAK destekli “Herod Bilim İle Aydınlanıyor” Projesi sona erdi. Yapılan açıklamaya göre, 5 günde proje için 18.300 öğrenci bölgeye geldi, bilim ve sanatla buluştu. Bu arada Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz da güneş gözleminde bulundu.
TÜBİTAK tarafından Türkiye’de desteklenen 53 projeden biri olan ve üç gün süren bilim şenlikleri, “Herod Bilim ile Aydınlanıyor” Projesi kapsamında, Antakya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bilim şenliğine katılım sağlayan 18.300 öğrenci ve binlerce aile, şenlik alanında kurulan 25 atölyede bilim ve sanatla buluştu.
Bilim Şenliklerinin son gününde, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, öğrencilerle bir araya geldi ve etkinlerde öğrencilere eşlik etti. Başkan Yılmaz, şenliklere, akredite olarak kayıt yaptıran 18.300 öğrencinin ve binlerce ailenin katıldığını, bireysel olarak da katılım sağlayan yüzlerce öğrencinin bulunduğunu ifade etti. Antakya’da ilk kez bu kadar büyük çaplı bir bilim şenliği düzenlendiğini ifade eden Başkan Yılmaz, şunları söyledi:
“Bilim, teknoloji, sanat ve eğlencenin bir arada olduğu şenliklerimize yoğun katılım gösteren tüm misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Antakya’mızı, bilimin ışığı ile aydınlatmaya devam edeceğiz.”
Başkan Yılmaz şenlik alanında öğrenciler ile birlikte güneş gözlemi yaptı, kimyasal deney ve arttırılmış gerçeklik gibi uygulamaları denedi, atölyeler hakkında bilgi aldı. -Selvi Günay-