Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Yılmaz’dan “Firik Aşı” İkramı

Antakya Belediye Başkanı İzzettin

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’yı anlatmak, tanıtmak ve bilinirliğini arttırmak amacıyla düzenlenen ve dün akşam saatleri itibariyle de sona eren “İstanbul Yenikapı Hatay Tanıtım Günleri” fuarına katıldı.
İstanbul Yenikapı etkinlik alanında “Birlik” teması ve “Biz Biriz, Dünya Bir” sloganıyla bu yıl onuncusu düzenlenen “İstanbul’da Hatay Günleri” etkinliğine katılan Başkan Yılmaz, “Şehrimizin tarihini, kültürünü, turizmini tanıttığımız bu etkinliğin hayırlı olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızı bu etkinliğe davet ediyorum” dedi.
Konuşmasının ardından, Başkan Yılmaz, beraberindeki heyetle birlikte, Hatay’ın birbirinden güzel ve değerli el sanatları eserleri ile birbirinden eşsiz lezzetlerinin sergilendiği stantları tek tek gezerek, esnaf ve sanatkârlarımızla sohbet etti.
Antakya Belediyesi standını da ziyaret eden TV8 kanalı Şehrin Nabzı programı sunucusu Duygu Şenel’e röportaj veren Başkan Yılmaz, daha sonra Şenel ile birlikte stantları ziyaret ederek, yöresel zenginliklerimizi bizzat tanıttı.
Antakya Belediyesi tarafından organize edilen workshop alanında İstanbullularla da bir araya gelen Başkan Yılmaz, workshop kapsamında pişirilen “Firikli Aş”ın tadına baktı, konuklara ikram etti, katılanlara hediyelerini takdim etti. Workshop etkinliğinde Başkan Yılmaz’a, Ünlü Sanatçı Ahmet Yenilmez eşlik ederek, yöresel lezzetlerinin tadına baktı.
Medeniyetlerin merkezi, hoşgörü ve kardeşlik kenti Antakya’nın yöresel lezzetleri ile birçok tarihi, turistik değerlerinin yanı sıra kültürel değerlerinin de yer aldığı etkinlik, İstanbulluları, İstanbul’da yaşayan Hataylıları, yerli ve yabancı tüm konuklarını ağırlayarak yoğun ilgiyle karşılandı. -Mehmet ÖZGÜN-