Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Yrd. Parlakyıldız:

İktidar koşusunda dış müdahelelere

İktidar koşusunda dış müdahelelere izin yok…

CHP İl Başkan Yardımcısı Akın Parlakyıldız, Partisinin iktidara doğru koşar adımlarla ilerlediğini kaydederken, bu amaca giden yolda dış müdahalelere izin verilmeyeceğini bildirdi. Partisinin yetkili ve seçilmişlerine yönelik bilinçli bir kötüleme kampanyası başlatıldığını hatırlatan Akın Parlakyıldız’ın “Kamuoyuna önemli duyuru” başlıklı görüşleri şöyle:
“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu ve ülkemizin yapı harcı niteliğindeki CHP’ye, ülkemizin geçtiği şu sıkıntılı süreçte, her zaman olduğundan çok daha fazla ihtiyaç vardır. Partimizin tüm organları bu tarihi sorumluluğun farkında olup; yorulmadan, bıkmadan, üzülmeden, kırılmadan ve ayrışmadan, var gücüyle ülkemizin geleceği için mücadele etmeyi bir lütuf olarak değil, halkımızın verdiği bir görev olarak görmektedir.
Milyonlarca üyesi olan bu büyük ailede yaşanabilecek ufak tefek polemikler asla birer kavga değil, daha iyisini yapabilmek için birer beyin fırtınası olarak algılanmalıdır.
Halkımızın, partimize verdiği teveccühün hızlı bir şekilde yükselmesi, uzun zamandır karanlık bir zihniyetle ülkemizi yönettiğini zanneden gurupların tepkisine yol açmış ve partimizi yıpratmaya yönelik planların içine girmelerine de sebep olmuştur. Bu planların arasında, Belediye başkanlarımız ve Milletvekillerimizi akıl almaz iftiralarla yıpratmaya çalışmakla beraber, örgütlerimizi de dağıtmaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik nifak tohumları ekmekte vardır.
Partimizin önlenemez yükselişinin kahramanları olan, Genel Başkanımızdan MYK ve PM üyelerine, İlçe ve Büyükşehir Belediye Başkanları ve meclis üyelerimizden Milletvekillerimize, İl ve İlçe Örgütlerimizden en sade üyesine kadar, her aile ferdi, görev ve sorumluluğunun farkında olup, kusursuz bir makinanın çarkları gibi, ayrılmaz bir bütün olarak görevini yapmaya devam etmektedir.
Parti içi işleyiş ve yöntemlerimiz, tüzükte açıkça ifade edilmektedir. Demokrasiyi temel ilke edinmiş olan ailemizin tüm üyeleri bu kuralları bilip, bunun aksi bir yönteme asla tenezzül etmeyecek olgunluktadır. Şunu kesin olarak belirtmek isterim ki, Partimizin yetkili organlarını birbirine düşürmeye yönelik söylem ve eylemlerin kaynağı asla partimizin üyeleri değildir. Partimiz; yöneticileri, örgütleri, üyeleri ve seçmenleriyle ayrılmaz bir bütündür. Bu bütündeki mevki ve makamlar geçici ve değişkendir. Ancak ortak hedef, CHP’nin kurumsal kimliğinin korunması ve güçlendirilmesidir. Partimizin kalıcılığı ve gücü, bu inancın varlığına bağlıdır.
Bu bağlamda, tüm dava arkadaşlarımı, iktidar koşusundaki bu son kulvarlarda birlik ve beraberlik içinde kenetlenmeye ve dış müdahalelere karşı uyanık olmaya davet ediyorum.” -Cemil Yıldız-