Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkanlardan EXPO’ya Tam Not

Cumhuriyet Halk Partili Belediye

Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları Buluşması için Hatay’da bulunan CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları, EXPO 2021’in Antakya-Defne bölgesindeki alanını ziyaret etti. Gerçekleştirdikleri toplantının ardından Kisecik bölgesindeki alanı gezen CHP’li Belediye Başkanları, yetkililerden organizasyon hakkında bilgi aldı.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve EXPO 2021 Hatay Genel Sekreteri İhsan Çakar, 220 dönümlük arazi üzerinde yapımı devam eden çalışmaları misafirlerine detaylarıyla anlattı. Amfi tiyatrodan biyolojik gölete, arkeoparktan gastronomi merkezine ve kültür- sanat sokağından şehir bahçelerine kadar tüm alanları CHP’li Başkanlarla paylaşan Çakar, hazırlıkların 10 Aralık’a yetişecek şekilde yapıldığını vurguladı.
-İmamoğlu: EXPO’ya katkı vermek gurur verici-
İnceledikleri alanda tüm detayların düşünüldüğünü ve alandan çok etkilendiğini söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Burada, 365 gün yaşayacak işler tasarlanmış. Doğayı, tarihi, Hatay’ın vazgeçilmezi olan yemekleri, çocukları, kadınları ve yaşamın her anını hissettiren etkili bir alan gördüm ve bunu derinden hissettim. Bitişini heyecanla bekliyorum. İstanbul halkı ve İBB olarak, bu sürecin içinde olmak ve katkıda bulunmak gurur verici” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de alanda çok mesafe kat edildiğini söyledi. Projenin çok özel olduğunu da belirten Gürün, “Lütfü Başkanımızı kutluyorum. EXPO 2021, hem Hatay hem de Türkiye adına çok güzel bir çalışma. İnşallah hep birlikte açılışını yapar ve halkımızın hizmetine sunulmasını beraberce kutlarız” ifadelerini kullandı.
-Böcek: Hatay’a büyük katkısı olacak-
Hatay’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, “Hatay; kültürüyle, tarihiyle, konumuyla çok özel bir şehir. Burada EXPO’nun yapılıyor olması, bizi çok sevindirdi. Bu organizasyon, hepimiz için çok önemli. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, ilimizi temsilen buraya düğmeli evler yapıyoruz. Kuraklık ve iklim değişikliği temalı çalışmalarımız da olacak. 2016’da EXPO’ya ev sahipliği yaptık. İnanıyorum ki, bu organizasyonun Hatay’a çok büyük katkısı olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da EXPO’da yer almaktan mutlu olduklarını söyleyerek; genç, yaşlı, çocuk ve kadınların düşünüldüğünü, çok güzel yaşam alanlarının oluşturulduğunu ifade etti.
-Emeği geçenlere tebrik-
Geçmiş yıllarda Hatay’da bulunduğunu ve bu yüzden şehri yakından tanıdığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, “EXPO, Hatay’ın uluslararası tanıtımında büyük katkı sağlayacak. Alanı yakından inceleyince, hazırlıkların tamamlandığını gördüm. Bütün ekip bu işe inanmış. Lütfü Başkanımız, yaptıklarıyla Hatay’ın geleceğini planlamış. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” açıklamalarında bulundu. -Mehmet ÖZGÜN-