Basketbol ailesi buluşması

Basketbol ailesi buluşması

Basketbol gönüllülük işi

Hatay basketbol ailesi buluşmasında, “Basketbol gönüllülük işidir” mesajı verildi. Basketbol İl Temsilcisi Banu Mursal başkanlığındaki toplantı; Basketbol Tertip Kurulu, Hakem Komitesi, hakemler ve diğer ilgililerin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda, halen görev yapan il hakemleri ve kısa süre önce Hatay’da açılan kursu başarı ile tamamlayan aday hakemler de tanışma fırsatı buldu. Basketbolun geleceğiyle ilgili konuların masaya yatırıldığı toplantıda katılımcılardan bazıları sorunları aktarırken, bazıları da gelecekle ilgili görüşlerini, önerilerini sıraladı. Bu arada yeni hakemleri bekleyen süreç konusunda da İl Temsilcisi Banu Mursal bilgi verdi.
Konuya ilişkin konuşan İl Temsilcisi Banu Mursal, Hatay’da bu branşta ciddi bir gelişim süreci yaşandığına dikkat çekerek, “Hakem, antrenör, sporcu, idareci ve basketbolsever halkımız ile el ele vererek basketbol sporunu layık olduğu en iyi yere taşıdık. Hızlı bir gelişim süreci yaşıyoruz. Çok iyi bir ekibe sahibiz ve sizler ile gücümüze güç kattık” dedi.
İl Temsilcisi Mursal, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Toplantı ve maçlara katılım gösteren arkadaşlar ile yolumuza devam edeceğiz. Turnuvalarda görev alın ve maç izleyerek gözlem yapın. İşinizi ciddiye alın. Artık TBF Hatay hakemisiniz. Hareketlerinize dikkat etmelisiniz. Kuralları iyi öğrenin ve uygulayın. Her konuda bize başvurmaya çekinmeyin. Aramıza hoş geldiniz.”

Toplantıda ayrıca eğitim çalışması da yapıldı. Hakemlik kariyerleri ile Hatay’ın gururu olan başarılı hakemler Nurettin Bilmez ve Hikmet Fen tarafından, kısa bir süre önce Hatay’da yapılan basketbol aday hakem kursunu tamamlayan aday hakemlere; il temsilciliğinin çalışmaları, hakemlik ve oyun kuralları hakkında bilgiler uygulamalı olarak verildi.

-A. Halik Görün-

(Visited 1 times, 1 visits today)