Basketbol, Futbol, Hentbol Topları…

Basketbol, Futbol, Hentbol Topları…

Samandağ’da 145 kg. atık pil toplayan okula ziyaret ve ödül

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, geride kalan 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ziyaret edeceği okulu özel bir tercih noktasında belirledi. Nehir, geçtiğimiz günlerde belediye olarak düzenledikleri ‘Atık Pil Toplama Kampanyası’ sırasında 145 kg pil toplayarak ilçenin bu alandaki en önde gelen okulu olan Kuşalanı Ortaokulu’nu tercih etti.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası kapsamında Kuşalanı Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek fidan dikti. Okul bahçesinde, okul yönetimi ve öğrencilerle birlikte ağaç diken Başkan Nehir, Başkan Yardımcısı Kamacı, Okul Müdürü Ray ve birim müdürleri, daha sonra okulun içinde bir sınıfta öğrencilerle bir araya gelerek çevrenin korunması hususunda öğrencilerle konuştular. Öğrencilerin sorularını cevaplayan Başkan Nehir, çevre bilincinin önemine değinerek şöyle dedi:
“Kuşalanı Anadolu Lisesi, Belediyemiz tarafından düzenlenen atık pil toplama kampanyasında 145 kilo atık pil toplayarak ilçe genelinde birinci olmuştur. Çevre Haftası kapsamında sizleri tebrik etmek ve çevreye duyarlılık konusunda farkındalık yaratmak için okulunuzu ziyaret ettik. Sizlere, çevre konusundaki duyarlılığınızdan dolayı küçük hediyeler vermek istiyoruz. Hediye ettiğimiz basketbol, futbol ve hentbol toplarıyla okul sahanızda iyi vakit geçirmenizi arzu ediyoruz.
Spor sahanızda iyi bir şekilde zaman geçirmeniz için, sahanın eksiklerini tamamlama hususunda okul idareniz ile birlikte işbirliği yapacağız. Okul sahasının eksikliklerini tamamlayacağız. Her bir pilin doğaya atılması halinde, 4-5 metrekarelik bir toprak alanını uzun yıllar zehirlediğini ,diğer farklı ürünlerin yetişmesine engel olduğunu, dolaylı olarak da insan hayatını olumsuz etkilediğini biliyorsunuz. Bu konudaki hassasiyetinizden dolayı teşekkür ederiz.” -Cemil Yıldız-

 

(Visited 2 times, 1 visits today)