Bazı Otobüs Güzergahları Değişti

Bazı Otobüs Güzergahları Değişti

Antakya’da Bakras ile Dörtyol Devlet Hastanesine kadar hatlar ve Samandağ otobüsleri, Armutlu’ya girmeden 75.Yıl Bulvarı’na gidecek.

Kısa adı UKOME olan, Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ulaşım Koordinasyon Merkezi, 2022’nin ilk toplantısını yaptı. Çarşamba günü, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık’ın başkanlık ettiği toplantıda, 9’u ek olmak üzere, toplam 41 gündem maddesi görüşüldü.

Toplantıda, Hatay genelinde faaliyet gösteren öğrenci servis araçları ve toplu taşıma ücret tarifeleri güncellendi. Güncellenen fiyat tarifelerinin yürürlüğe girmesinin ardından, en yakın zamanda resmi kanallarla açıklanacağı belirtildi.

Toplu taşıma hizmeti alamayan Antakya- Bakras Mahallesi için S.S.137 No’lu Ovakent Motorlu Taşıma Kooperatifi’nin mezkûr bölgeye hizmet vermesi kararlaştırıldı. Aynı zamanda Dörtyol’da hizmet veren Yeniyurt Kooperatifi araçlarının da Dörtyol Devlet Hastanesi’ne kadar gidecek şekilde, güzergahının revize edilmesi kararı alındı.

Samandağ’dan gelen 400’lü hatların, Defne Uğur Mumcu Meydanı’ndan dönüp, Uğur Mumcu Bulvarı’nı takiben 75.Yıl Bulvarı’na bağlanarak devam etmesi kararı alındı.

Toplantıda ayrıca, il genelindeki okul bölgelerinde trafik akışının yavaşlatılarak, öğrenci ve yaya güvenliğinin sağlanması amacıyla kasislerin yapılmasına karar verildi.

-Cemil Yıldız-