BBP İl Başkanından: Yeni Zam Değil, Yeni Sondaj…

BBP İl Başkanından: Yeni Zam Değil, Yeni Sondaj…

Büyük Birlik Partisi (BBP) Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli, ülkede zam üstüne zam yapıldığını, oysa halkın beklentisinin yeni sondajlar olduğunu bildirdi. BBP İl Başkanı Zeytineli’nin, “Yeni zamlar yerine yeni sondaj gemileri istiyoruz” başlıklı açıklaması şöyle:
“Son günlerde artarak devam eden zam yağmuru, vatandaşımızı mağdur etmeye devam etmektedir. Anlaşılan hükümet, bozulan bütçeyi, iç piyasaya yaptığı zamlarla ve vergilerle dengeleme çabasındadır. Taşıma suyla değirmen dönmez diyor, bu tutumu şiddetle eleştiriyoruz. Bu zam politikasını eleştirmekle beraber, çözüm önerilerimizi de ifade etmek istiyoruz.
Ülkemizin en büyük giderini, altmış milyar dolarla, petrol ve doğalgaz ithalatı oluşturmaktadır. Bu eleştirilerimizin yanında, hükümetin son zamanlarda yaptığı doğalgaz ve petrol arama çalışmalarına hız vermesini memnuniyetle karşılıyor, hararetle destekliyoruz. Sismik tarama yapan Barbaros Gemisi ve Fatih Sondaj Gemisinin ardından faaliyete başlayan Yavuz Sondaj Gemileri, bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Amerika’nın, İsrail’in, Kıbrıs Rum kesiminin tehditleri karşısında, Büyük Birlik camiası, yabancı veya yabancı ortaklı firmalar yerine böylesi yerli ve milli teşebbüslerin her zaman yanında olacaktır. Bu çalışmaların artması ve başarılı olması, ülkemizi sömürgeci-merkantalist küresel politikaların ekonomik baskılarından kurtaracaktır. En büyük giderimiz olan petrol ve doğalgazın yerli kaynaklardan temin edilmesi, vatandaşımızın daha az vergi vermesine ve daha fazla kazanç sağlayabilmesine çok büyük katkı sağlayacaktır.
Ülkemizi ve milletimizi daha müreffeh bir toplum haline getirmek için, bu çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Bu süreçte karşılaşılacak olası uluslararası tehditlerin her zaman karşısında olacağız.” -Cemil Yıldız-