Belen’de, düğünde fotoğraf çekme tartışması ve sonrası:

Belen’de, düğünde fotoğraf çekme  tartışması ve sonrası:

Geline, Damat Şiddeti!

Hatay Valiliği, olaya anında müdahale edildiğini duyurdu.

İlimiz Belen ilçesinde, fotoğraf çektirme tartışması sonrası, damadın geline yönelik şiddet iddiası ortalığı karıştırdı. Belen’deki olay sonrası damat gözaltına alındı.
Belen ilçesinde, yol kenarında, damat H.H.İ.’nin, gelin F.Ş.’ye şiddette bulunmasının ardından, gelin, damattan şikayetçi oldu. Polis ekipleri tarafından Emniyete götürülen H.H.İ.’nin, İskenderun Başsavcılığı tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.
Tartışma, fotoğraf çekimi yüzünden çıktı…
Damat H.H.İ.’nin aracı hızlı kullanmasından dolayı çıktığı söylenen şiddet girişiminin asıl nedeninin, fotoğraf çekimi olduğu iddia edildi. İskenderun ilçesinde fotoğraf çekilmek üzere yola çıkan çiftlerden, damadın bilinmeyen bir nedenle vazgeçip dönmeye karar vermesi üzerine duruma tepki gösteren gelinle aralarında bir süre tartışma yaşandı. Araç dışına taşan tartışma sonrası, damat H.H.İ., gelin F.Ş.’yi darp etti. Amatör kameralar tarafından kayda geçen görüntülerin ardından, gelin, damattan şikayetçi oldu.
Bu arada Hatay Valiliği de, olayın haber alınmasından hemen sonra olaya müdahale edildiğini duyurdu. Hatay Valiliği açıklaması da şöyle:
“01.11.2020 tarihinde saat 14.00 sıralarında, Belen ilçemizde, yolda seyir halinde ilerlerken, gelin ve damadın araçtan inerek yol üzerinde tartışmaları üzerine, olaya tanık olan vatandaşlarımızın 112 üzerinden yaptıkları ‘gelin ve damat kavgası’ şeklinde gelen ihbar üzerine, ekipler olay yerine intikal etmiş olup, orada yaptıkları görüşmede, tartışmanın yolda hızlı gitmelerinden kaynaklandığı bilgisi alınmış, daha sonra gelinin şikayetçi olması üzerine gerekli adli işlemlere başlanılmıştır.” -Cemil Yıldız-